Każdy odda 350 strzałów… Rząd chce oswoić Polaków z bronią

Każdy odda 350 strzałów… Rząd chce oswoić Polaków z bronią

Każdy odda ponad 350 strzałów podczas zajęć praktycznych z wykorzystaniem różnych rodzajów broni: broni krótkiej i długiej pneumatycznej oraz broni krótkiej i długiej małokalibrowej (karabin typu AK-47, czy M4/M16). Rząd chce aby Polacy nauczyli się strzelać. Zainwestuje w szkolenia miliony…

Na realizację programu upowszechniania strzelectwa w Polsce rząd przeznaczy łącznie 5 mln zł – połowę tej kwoty na upowszechnianie strzelectwa sportowego i kompetencji strzeleckich wśród młodych Polaków (od 18.  do 26. r.ż.), drugą połowę – na przeszkolenie w tym zakresie osób w wieku powyżej 26 lat.

– To inicjatywa skierowana do wszystkich Polaków, którzy ukończyli 18. rok życia i ma na celu między innymi  upowszechnianie postaw proobronnych i patriotycznych wśród obywateli. Projekt jest pierwszym zadaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki ukierunkowanym na wzmacnianie potencjału obronnego kraju – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Program będzie realizowany w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2022 r. Uczestnikami szkoleń dofinansowanych w ramach programu upowszechniania strzelectwa będą mogły być wyłącznie osoby pełnoletnie. Szkolenia będą odbywać się w grupach ćwiczebnych liczących maksymalnie 20 uczestników. Każda grupa ćwiczebna zrealizuje 12-godzinny program strzelecki, obejmujący:

  • część teoretyczną (1 godz.), w trakcie której uczestnicy zapoznają się z historią strzelectwa, zasadami bezpieczeństwa na strzelnicy oraz bezpiecznego posługiwania się bronią pneumatyczną i palną, prawnymi aspektami dotyczącymi broni palnej i amunicji,
  • część praktyczną (11 godz.), w trakcie której uczestnicy zapoznają się z zasadami pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach związanych z użyciem broni palnej, dowiedzą się, jak wykorzystywać materiały opatrunkowe, poznają budowę broni, techniki strzeleckie oraz przede wszystkim będą strzelać z broni pneumatycznej oraz małokalibrowej.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

Czytaj też:

Rocznik 2003 – do wojska marsz! Po kategorię…

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.