Katarzyna Żak- wokalistka i aktorka o ogromnym talencie, szczerości i poczuciu humoru.

Katarzyna Żak- wokalistka i aktorka o ogromnym talencie, szczerości i poczuciu humoru.

Katarzyna Żak to artystka, która znana jest szerokiej publiczności głównie jako aktorka. Oprócz wyjątkowych ról filmowych i teatralnych ma na swoim koncie również dwa albumy, gdzie ujawnia swój talent wokalny. W piątkowy wieczór (24 marca) wystąpiła na scenie sali im. Lucjana Lipińskiego prezentując swój trzeci muzyczny projekt, tym razem pt. Miłosna Osiecka. Koncert odbył się w ramach XVIII Wiosennego Festiwalu Artystów Piosenki PAMIĘTAJCIE O OGRODACH.

Muzyczny wieczór z Katarzyną Żak przepełniony był tekstami poetki Agnieszki Osieckiej. Piosenki takie jak Sing, sing czy Małgośka, będące znanymi od lat przebojami, na nowo zinterpretowane i zaaranżowane, zyskały nowe i świeże brzmienie.

Na scenie wokalistce towarzyszył zespół w składzie Hadrian Tabęcki (piano), Witold Cisło (perkusja, bas), Bartłomiej Krauz (akordeon), Piotr Malicki (gitary). Znakomici muzycy, będący wirtuozami swoich instrumentów, razem z solistką stanowili jedną nierozerwalną całość, na którą składało się słowo, muzyka, przekaz i emocje.

Do programu koncertu artystka wybrała utwory, które, jak podkreśla, są jej najbliższe. Wszystkie kompozycje utrzymane były w lirycznym i nostalgicznym klimacie oraz opowiadają o miłości.
Na płycie wszystkie teksy są o miłości, bo przecież nikt tak pięknie o niej nie pisał jak Osiecka. Miłość była dla Agnieszki najważniejsza – mówiła Katarzyna Żak

Niespodzianką i zaskoczeniem dla publiczności były dwa nieupublicznione wcześniej teksty Agnieszki Osieckiej, które aktorka otrzymała od Fundacji Okularnicy. Pierwszy z nich to Miłości potrzebna jest epika, do którego muzykę napisał Witold Cisło, drugi to Sprzedam cię, do muzyki autorstwa Hadriana Tabęckiego.

Katarzyna Żak dała się poznać sądeckiej publiczności jako wokalistka i aktorka o ogromnym talencie, szczerości i poczuciu humoru. Jej interpretacja poszczególnych utworów oparta była na syntezie sztuk. Połączenie śpiewu, gry aktorskiej i ruchu scenicznego, przeplatane ciekawymi anegdotami, stworzyło bardzo przystępne dla oka i ucha widowisko, które oglądało się z dużą przyjemnością i satysfakcją.

Nie sposób było nie dostrzec zadowolenia publiczności, która oczarowana koncertem oraz bijącą od artystki otwartością, podziękowała jej gromkimi oklaskami.

Agata Życzyńska

Galerię zdjęć znajdziecie tutaj

_____

fot. Bartłomiej Wawrzyniak | MCK SOKÓŁ

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama