Znaleźli u 30-latka ponad 20 kg środków odurzających

Znaleźli u 30-latka ponad 20 kg środków odurzających

krzaki

30-latek z Limanowej może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Policjanci znaleźli u niego ponad 22 kilogramy różnych środków odurzających. Na wyrok poczeka w areszcie.

Na trop 30-latka wpadli nowotarscy policjanci z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą. Prowadzili czynności we współpracy i pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu.

W ubiegły czwartek (23 marca) rano mundurowi przeszukali miejsce zamieszkania podejrzanego oraz pomieszczenia gospodarcze. Gdy funkcjonariusze weszli do budynku gospodarczego, ich oczom ukazały się suszone krzaki marihuany, ważące w sumie ponad 21 kilogramów. W piwnicy domu natrafili zaś na ponad 350 gramów haszyszu, 600 gramów mefedronu i kilka tabletek ecstasy. Substancje znajdowały się w foliowych workach i szklanych słoikach, a część z nich była poporcjowana i spakowana w mniejsze woreczki.

Zatrzymany mężczyzna trafił do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Następnego dnia doprowadzono go do tamtejszej Prokuratury Rejonowej. 30-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu od roku do 10 lat więzienia.

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. W sobotę sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące – relacjonują nowotarscy funkcjonariusze.

fot. KPP w Nowym Targu


Czytaj też:

To już pewne! Gmina Korzenna gospodarzem dożynek wojewódzkich

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama