Kolejny sukces! Nasze cheerleaderki z Mistrzostwem Polski

cheerleaderki

Cheerleaderki z naszego regionu znów pokazały co potrafią! Z Mistrzostw Polski powróciły z medalami i po raz kolejny zapewniły sobie możliwość udziału w Mistrzostwach Europy i Świata.

Mistrzostwa Polski Cheerleaders PZSC 2023 odbywały się od 22 do 25 marca w Raszynie koło Warszawy.

W Kategorii Acro Solo level 3 sądeckie cheerleaderki reprezentowała Katarzyna Petrylak, która zajęła 4 miejsce na 14 zawodniczek. Tuż za podium znalazły się też Cheer NS Kids w kategorii Coed Level 2.

– Dla większości zawodników był to pierwszy start, więc trema i stres przed pokazem były duże. Nasze zawodniczki i zawodnicy wykonali bardzo dobrze układ, startując z dużo starszymi koleżankami z innych zespołów (kategoria do 13 roku życia). Pokazali, że już niedługo będą się liczyć na polskiej arenie – opowiada trener Mirosław Haczek.

W konkurencji Partner Stunt, w której jeden chłopak podnosi jedną dziewczynę, bezkonkurencyjnymi Mistrzami Polski zostali Anna Korus i Dawid Sołtys.

Global Cheer, czyli grupa, którą prowadzi Mirosław Haczek, złożona z dziewczyn z Nowego Sącza (Cheer NS) i z Kamienicy (Diamond Cheer), wystawiła też w konkurencji Group Stunt All Girls Level 4 dwie ekipy: Czwóreczka oraz Super Girls. Jest to najbardziej techniczna konkurencja na mistrzostwach w dywizji cheer, podczas której trzy dziewczyny podnoszą jedną. Zawodniczki z naszego regionu okazały się najlepsze. Czwóreczka wywalczyła I miejsce i tytuł Mistrza Polski, a Super Girls – II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski.

W tej samej konkurencji, ale w innych poziomach trudności wystartowały jeszcze trzy ,,nasze” grupy: Jedyneczki zajęły I miejsce w levelu 1 dzieci do lat 9, Dwójeczki zdobyły 3 miejsce w levelu 2 junior młodszy do lat 13, a Trójeczki wywalczyły brąz w levelu 3 junior młodszy do lat 13.

Ponadto zespół Global Cheer pokonał najlepsze zawodniczki z całego kraju w kategorii All Girls Junior Level 4 i zdobył tytuł Mistrzów Polski. – Od dawna nie wygraliśmy w tej najbardziej prestiżowej konkurencji. W ciągu sześciu lat zawsze mieliśmy drugie miejsce – zdradza trener. – W tym roku zebraliśmy nominację z Pucharu Polski i wiemy, że na pewno pojedziemy do Włoch, a zdobywając Mistrzostwo Polski, dostaliśmy nominację na Mistrzostwa Świata 2024 w Orlando. Mamy rok na zebranie pieniędzy na wyjazd.

W lipcu na Mistrzostwach Europy w Weronie we Włoszech wystartuje 29 dziewczyn z Nowego Sącza i Kamienicy.

– Wszystkie są moimi wychowankami. To te same dziewczyny, które w zeszłym roku zdobyły trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy – mówi Mirosław Haczek, który został trenerem kadry narodowej na 2024 rok.

Choć dziewczyny z Global Cheer mają już doświadczenie z Mistrzostw Europy i Świata, trener przyznaje, że walka na krajowych zawodach też jest dla nich wyzwaniem. Konkurencja była mocna i trzeba było liczyć się z tym, że zawsze może się pojawić jakiś niespodziewany błąd.

O sukcesach cheerleaderek z naszego regionu już wielokrotnie pisaliśmy na łamach dts24.pl Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ.