Kamionka Wielka: obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Kamionka Wielka: obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Wczoraj (30 października), dwóch młodych mieszkańców Kamionki Wielkiej zatrzymało nietrzeźwego kierowcę. Dzięki obywatelskiej postawie nie doszło do tragedii.

Mężczyźni zauważyli, że kierowca ma problem z zawróceniem samochodu i porusza się slalomem po jezdni. Wzbudziło to ich podejrzenie. Natychmiast ruszyli za nim i kilkaset metrów dalej zajechali mu drogę uniemożliwiając dalszą podróż, po czym zawiadomili Policję.

Jak informuje rzeczniczka sądeckiej Policji, funkcjonariusze na miejscu zdarzenia ustalili, że po godzinie 12. mieszkaniec Kamionki Wielkiej, kierując samochodem marki Hyundai próbował wykonać manewr zawracania na drodze publicznej, a po zawróceniu pojazdu ruszył w stronę centrum miasta, jadąc całą szerokością drogi i kilkukrotnie zjeżdżając na pobocze. Zwróciło to uwagę dwóch mężczyzn, którzy zapobiegli tragedii, zatrzymując mężczyznę.

Przeczucie ich nie myliło, ponieważ kierowca miał w organizmie 2,77 promila alkoholu, a ponadto cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności- informuje asp. dr Iwona Grzebyk Dulak.

Z relacji naszego czytelnika wynika, że samochód należał do mężczyzny, który kilka godzin wcześniej został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji, gdyż był poszukiwany. Nietrzeźwy kierowca miał pić z nim alkohol.

Fot. pixabay


Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.