Kajakowy Puchar Ziemi Sądeckiej powraca do Nowego Sącza!

Nowy Sącz już wkrótce czeka moc prawdziwych sportowych atrakcji. 18 sierpnia to właśnie tutaj odbędą się zawody kajakowe pod patronatem prezydenta Ludomira Handzla. Puchar Ziemi Sądeckiej, który po raz pierwszy odbył się w 1958 roku po wielu latach wraca do miasta. 

-W tej chwili w Nowym Sączu oczywiście nie ma najlepszych warunków do zawodów, ale myślę, że będzie to dobry początek, aby w najbliższych latach wybudować tu bazę treningową, która pozwoli rywalizować na jeszcze lepszym poziomie - mówił Bogdan Popiela, prezes KS Start Nowy Sącz

Zgodnie z zamierzeniami impreza odbywać się będzie w Nowym Sączu cyklicznie.

W zawodach weźmie udział prawie stu zawodników w trzech kategoriach wiekowych: młodziki, juniorzy i seniorzy. Będzie też możliwość spotkania się z najlepszym kajakarzami, którzy swoją przygodę z pływaniem zaczynali właśnie na Sądecczyźnie czyli m.in z Dariuszem Popielą, który w tym sezonie został srebrnym medalistą mistrzostw Europy.

To nie jedyne sportowe atrakcje zaplanowane na najbliższy czas w Nowym Sączu. Do końca czerwca w SP nr 21  trwają zapisy na reanimowane po latach zajęcia szachowe, które od września będą prowadzone w sądeckim Pałacu Młodzieży. Będą też turnieje i zawody szachowe.

Na 11 czerwca zaplanowano także zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych.

WIŚNIAMAŁALIP

Wypowiedz się w tej sprawie