Kajakarstwo: sobota bez finałów w Pucharze Świata

Drugi dzień zmagań kajakarzy górskich podczas finałów Pucharu Świata nie był pomyślny dla naszych zawodników. Nikomu nie udało się awansować do finału.

Sobotnie zawody rozpoczęli kanadyjkarze w C-1. Niestety żaden z naszych zawodników nie przebrnął eliminacji w piątek. Finał Pucharu Świata wygrał Luka Bozic ze Słowenii, a Polacy mogli tylko oglądać zmagania rywali.

Z dużymi nadziejami czekano na start kajakarek w K-1. Jako druga na trasę wyruszyła sądeczanka Klaudia Zwolińska. Popłynęła dobrze, ale zbyt wolno, a do tego dwa razy trąciła tyczkę bramki za co otrzymała 4 punkty karne.To spowodowało, że zajęła dopiero 20 miejsce w półfinale.

Później na trasie pojawiła się Natalia Pacierpnik. Pokazała się dużo lepiej od swojej młodszej koleżanki. Osiągnęła czas, który dawał jej awans. Niestety już po zakończeniu wyścigu sędzia wideo dopisał jej 50 pkt karnych, za minięcie 8 bramki. Jak się okazało słusznie.

Jutro na starcie staną kajakarze. Sądeczanin Dariusz Popiela, który jest drugi w rankingu PŚ oraz Mateusz Polaczyk ze Szczawnicy. Będą duże emocje. O 10 miejsc w finale rywalizować będzie 40 zawodników.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.