Kadcza. Siedem osób poszkodowanych, z aut niewiele zostało

Kadcza. Siedem osób poszkodowanych, z aut niewiele zostało

Siedem osób zostało poszkodowanych w wypadku, do którego doszło 15 sierpnia w Kadczy (gmina Łącko). Po godzinie 18:00 zderzyły się tam dwa samochody osobowe – BMW oraz Skoda. Droga była przez jakiś czas całkowicie zablokowana.

Samochodami podróżowało łącznie siedem osób, w tym dwoje dzieci. Kiedy służby dotarły na miejsce, sześcioro poszkodowanych znajdowało się poza pojazdami, a kierowca BMW był zakleszczony w aucie. Strażacy zabezpieczyli teren i dokonali segregacji poszkodowanych pod względem powagi ich obrażeń – kolor czerwony przydzielono trzem osobom, żółty – trzem, a jednej osobie kolor zielony.

– Wykonano dostęp do osoby zakleszczonej przy pomocy narzędzi hydraulicznych, a następnie ewakuowano ją na zewnątrz pojazdu. Sukcesywnie z miejsca zdarzenia odjeżdżały karetki, transportując osoby poszkodowane do szpitala – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Strażacy odłączyli akumulatory w uszkodzonych samochodach, dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych i pomagali policjantom w kierowaniu pojazdów na objazdy, ponieważ droga w miejscu zdarzenia była zamknięta dla ruchu. Na koniec usunięto zniszczone auta oraz pozostałości powypadkowe z drogi.

W działaniach brali udział strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Kadcza oraz OSP Olszanka. Policjanci prowadzili czynności wyjaśniające.

fot. PSP w Nowym Sączu

Reklama