Kąclowa: Stało się! Wstęga przecięta, Droga Wojewódzka nr 981 otwarta

Kąclowa: Stało się! Wstęga przecięta, Droga Wojewódzka nr 981 otwarta

Dziś, równo o godzinie 13., samorządowcy wraz z wykonawcą inwestycji przecięli wstęgę i tym samym oficjalnie otworzyli przejazd przez estakadę w Kąclowej. Na ten moment wszyscy czekali z niecierpliwością. Mieszkańcy pobliskich miejscowości, oraz podróżujący w stronę Krynicy- Zdroju chyba nie mogli sobie wymarzyć lepszego prezentu na Mikołaja.

Koniec utrudnień, koniec objazdów i koniec z brodzeniem w błocie przy przechodzeniu na drugą stronę estakady, aby dotrzeć do Voyager’a. Tym jednym przecięciem wstęgi zakończył się podróżny koszmar, dla tych, którzy kursowali trasą Krynica- Zdrój przez Grybów, do Nowego Sącza.

-Otwieramy tę inwestycję bez orkiestry, bez pompy i poczęstunków, ale zaprosiliśmy państwa oraz media po to, aby podkreślić znaczenie tej inwestycji dla województwa, powiatu oraz gminy. To było ogromne przedsięwzięcie- mówił Leszek Zegzda z zarządu województwa.

Kierowcą pierwszego samochodu, który przejechał, przez prawie stumetrową estakadę, była piękna blondynka Joanna Chełmecka z miejscowości Stawisza.

Realizacja tego zadania nie była prosta, gdyż estakada była budowana nad dwoma osuwiskami. W połowie listopada ubiegłego roku jedno z osuwisk uaktywniło się, co jeszcze bardziej utrudniło pracę.

Wykonawcą budowy była firma Skanska. Prace trwały od października 2016 roku. Mimo, iż odbiór techniczny estakady nastąpił 17 listopada, to aby formalności stało się zadość, nie można było wówczas otworzyć drogi. Procedury musiały zostać zachowane.

-Dziękuję za to, że wspólnymi siłami udało się zrealizować tę bardzo ważną inwestycję, która będzie służyła wszystkim. Bardzo się cieszymy, że dzisiaj, właśnie dzięki realizacji tego zadania, jeden z naszych obowiązków został spełnionypowiedziała Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska.

Życzyła wszystkim, by inwestycja była bezpieczna, dobrze służyła i stanowiła cegiełkę do kolejnych inwestycji na terenie powiatu sądeckiego. -Tego życzę  sobie, marszałkowi i wszystkim państwu- dodała.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 14 748 000 zł.

– Na zadanie złożyła się budowa prawie stumetrowej estakady, stabilizacja osuwiska oraz odbudowa drogi 981. w miejscowości Kąclowa. Dotacja z budżetu państwa wyniosła niemal 11 mln złotych- poinformował nas Roman Leśniak z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Długość łuku estakady to 96,5 m, wysokość mierzona od góry płyty jezdnej – około 19 m, natomiast belka łuku ma przekrój o wymiarach  2,4 m x 1,0 m. Jej szerokość liczy sobie 15 m, a nośność 50 ton. 

W uroczystym zakończeniu inwestycji uczestniczyli m.in przedstawiciele samorządu województwa. Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, Leszek Zegzda z zarządu województwa, radny Stanisław Pasoń, starosta nowosądecki Marek Pławiak, i przedstawiciele firmy Skanska. Na otwarciu estakady nie zabrakło także mieszkańców wsi Kąclowa.

Więcej zdjęć tej imponującej estakady i całą historię znajdziecie tutaj

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama