Już w czerwcu pojedziemy rowerem z Nowego Sącza do Muszyny

Już w czerwcu pojedziemy rowerem z Nowego Sącza do Muszyny

Ostatnie 12 kilometrów trasy rowerowej Muszyna – Nowy Sącz zostanie oddane do użytku już w czerwcu br. Sejmik Województwa Małopolskiego przeznaczył blisko trzy mln zł na budowę południowego odcinka EuroVelo 11, biegnącego wzdłuż doliny Popradu. Trasa z Nowego Sącza do Muszyny liczy sobie łącznie 45 kilometrów.

– Rowerzyści przejadą przepiękną doliną Popradu, podobnie jak w Szczawnicy czy Łącku. Wspólnie z naszymi południowymi sąsiadami pokonaliśmy uwarunkowania geograficzne m.in. wykonując kładki Legnawa-Milik i Mały Lipnik-Andrzejówka – przyznał  Włodzimierz Tokarczyk, zastępca burmistrza miasta i gminy Muszyna.

Jak wyjaśnia, opóźnienie inwestycji spowodowane było tym, iż firmy chcące budować ścieżkę, złożyły propozycje kosztów wykonania przekraczające budżet przeznaczony na zadanie. Kolejny przetarg wyłonił wykonawcę, ale gmina nie była w stanie do końca 2019 roku rozliczyć dotacji. Finalnie musiała zwrócić ponad dwa i pół miliona złotych do budżetu województwa.

– Jednocześnie gmina zawnioskowała do władz regionu o sporządzenie aneksu. Niebawem do gminy trafi 2 823 895,63 zł na realizację zadania w tym roku – dodał Włodzimierz Tokarczyk.

Obecnie trwają prace między Muszyną a granicą państwa i Milikiem a Andrzejówką oraz przy budowie dwóch kładek polsko-słowackich.

600 kilometrów tras rowerowych

W ramach projektu VeloMałopolska oddano już prawie 600 km tras rowerowych o europejskim standardzie, wybudowano 6 dużych i kilkanaście mniejszych obiektów mostowych.

– Do tego dochodzi ponad 3000 km szlaków rowerowych o różnym stopniu trudności, po których można ułożyć sobie różne wycieczki rowerowe – przypomina wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz.

Trasa z Nowego Sącza do Muszyny liczy sobie łącznie 45 kilometrów. Co ciekawe, jadąc na rowerze z Muszyny do Piwnicznej będziemy się znajdować raz w Polsce, raz na Słowacji.

Źródło: UMWM/ Fot. UMWM

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.