Juszczak w Łodzi będzie bronić miejsca w czołowej 10.

Pochodzący ze Słopnic, Emil Juszczak 14 marca w Atlas Arenie w Łodzi weźmie udział w ostatniej eliminacji mistrzostw świata w SuperEnduro. Po czterech imprezach w tym sezonie, w klasyfikacji generalnej zajmuje 10. miejsce. Zgromadził 63 punkty.

Jak wyglądają zawody SuperEnduro?  To motocyklowe wyścigi w hali, z przeszkodami na torze (belki, mosty, odcinki kamieniste, rowy z wodą itp.). W każdej rundzie MŚ odbywają się trzy równorzędne finały, a zawodnicy zdobywają punkty również za zajęcie trzech pierwszych pozycji w Superpole (wyścig decydujący o miejscach na starcie - Błażusiak na Węgrzech był w tej rywalizacji trzeci).

Renault2

W poprzedniej rundzie MŚ, w Budapeszcie Juszczak (Beta), zajmował w poszczególnych finałach miejsca: 8., 11. i 7. W klasyfikacji zawodów zajął 9. miejsce.

W mistrzostwach lepiej spisuje się inny Polak – światowa gwiazda SuperEnduro - Tadeusz Błażusiak (KTM). W klasyfikacji generalnej zajmuje drugie miejsce z 209 punktami. Lider, Billy Bolt z Wielkiej Brytanii ma ich 227.

 

Zdjęcie z prywatnego archiwum zawodnika
NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.