Justyna Kowalczyk obchodzi dziś swoje 40. urodziny (zdjęcia)

Justyna Kowalczyk obchodzi dziś swoje 40. urodziny (zdjęcia)

Justyna Kowalczyk, 40. urodziny

Justyna Kowalczyk obchodzi dzisiaj swoje 40 urodziny. Na świat przyszła 19 stycznia 1983 roku w Limanowej. Jej życie to prawdziwy rollercoaster. Podczas swojej sportowej kariery zdobyła wszystkie najważniejsze trofea. Te najważniejsze to dwa złote medale olimpijskie, wywalczone podczas Igrzysk w Vancouver (2010) i Soczi (2014). Ale to właśnie pomiędzy tymi – tak przecież pięknymi chwilami, przeżyła też swój największy dramat: utratę dziecka oraz stany depresyjne (2013).

Dziś już wiemy, że Justyna Kowalczyk unormowała swoje zdrowotne problemy. Momentem zwrotnym było przyznanie się przed całym światem do choroby, która dla wielu ludzi nadal pozostaje tematem tabu. Jak sama przyznaje, od tamtej pory spadł z niej olbrzymi ciężar, dzięki czemu sprawniej mogła powrócić do równowagi. Od blisko trzech lat jest żoną wspinacza Kacpra Tekieli a od niedawna szczęśliwą mamą synka o imieniu Hugo.

Jako przedstawicielka narciarstwa już na zawsze pozostanie jedną z najwybitniejszych zawodniczek w historii polskiego sportu. Jej biegowe zmagania śledziły przed telewizorami miliony kibiców. Aż czterokrotnie potrafiła wygrać piekielnie trudny Tour De Ski. Sięgnęła łącznie po pięć medali olimpijskich (dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe). Zdobyła dwa tytuły Mistrzyni Świata. Aż cztery razy stawała na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W narciarstwie biegowym nie ma do zdobycia nic ponad to.

W dniu urodzin życzymy, aby szczery i dobrze nam znany uśmiech, nigdy nie znikał z twarzy. Aby dopisywało zdrowie i spełniały się wszelkie marzenia, których przy tak aktywnej rodzinie z pewnością nie zabraknie.

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ PORTALU DTS24

Fot: instagram.com/justyna.kowalczyk.tekieli

Share on twitter
Share on facebook