Od rana niełatwe warunki na drogach. Samochód wpadł do rzeki. Poszkodowany w szpitalu

Od rana niełatwe warunki na drogach. Samochód wpadł do rzeki. Poszkodowany w szpitalu

samochód w rzece, Królowa Polska

Nie dalej jak w dniu wczorajszym publikowaliśmy na łamach naszego portalu informację o możliwym i jednocześnie intensywnym powrocie zimowej aury. Niska temperatura powietrza i opady śniegu znacznie utrudniają jazdę samochodem. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś rano w miejscowości Królowa Polska. Pojazd osobowy wpadł do rzeki. Wstępne informacje mówiły o tym, że samochód dachował.

Jak przyznaje w rozmowie z naszą redakcją st. kpt. Krzysztof Bieniek z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy. Kierowca został zabrany do szpitala. Jego stan zdrowia na ten moment nie jest znany.

– Rzeczywiście mogę potwierdzić, że dzisiejszego poranka miało miejsce takie zdarzenie. Zgłoszenie przyjęliśmy o godz. 5:28. Na wysokości Lawendowego Dworku w miejscowości Królowa Polska samochód osobowy marki KIA wpadł do rzeki. Na ten moment trudno określić czy rzeczywiście dachował, bo po przybyciu na miejsce strażacy zastali pojazd w rzece, ale na kołach – mówi st. kpt. Krzysztof Bieniek, po czym dodaje:

– Interwencję podjęły dwa zastępy JRG 1 Nowy Sącz oraz OSP Królowa Górna. Samochodem podróżował sam kierujący. Zespół Ratownictwa Medycznego zdecydował o przetransportowaniu poszkodowanego do szpitala w Nowym Sączu.

W miejscu, w którym doszło do incydentu drogowego cały czas pracuje Policja.

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ PORTALU DTS24

Fot: OSP Królowa Górna

Share on twitter
Share on facebook