Jubileuszowe Pastuszkowe Kolędowanie w Podegrodziu

Po rocznej przerwie, w Gminnym Centrum Kultury w Podegrodziu znów zaprezentują się dziecięce i młodzieżowe grupy kolędnicze zakwalifikowane na małopolskich przeglądach kolęd. W wydarzeniu wezmą udział również zainteresowane zespoły, spoza Małopolski.

 – Komisje przeglądów powiatowych czy wojewódzkich mogą kwalifikować grupy tylko z własnego powiatu lub województwa. W spotkaniach przewidziany jest udział ok. 30 grup kolędniczych reprezentujących różne grupy etnograficzne – czytamy w oficjalnym komunikacie MCK Sokół w Nowym Sączu.
Po prezentacjach scenicznych wszystkie punkty programu omówione zostaną podczas spotkań warsztatowych Komisji Artystycznej z kierownikami i opiekunami grup kolędniczych – mówi Marta Smólczyńska, koordynator wydarzenia.  – Te omówienia to doskonała okazja do wzajemnej wymiany doświadczeń, a także skorzystania z porad i konsultacji specjalistów w dziedzinie obrzędowości bożonarodzeniowej i noworocznej – dodaje.
Każdy zespół kolędniczy zakwalifikowany do konkursu zobowiązany jest przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia (z własnoręcznym podpisem osoby upoważnionej do reprezentowania grupy) na adres MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu (ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz). Zgłoszenia można przesyłać również na adres koordynatora wydarzenia: [email protected]
Jubileuszowa 25-ta edycja pn. “Pastuszkowe Kolędowanie” odbędzie się w dniach 29-30 stycznia br.
Przypomnijmy, iż celem organizowania corocznych przeglądów jest kultywowanie tradycji kolędowania i jej promowanie wśród dzieci i młodzieży. Ma ona ukazywać zwyczaje oraz obrzędy bożonarodzeniowe jako ważny element tradycji ludowej.
Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszeń można pobrać na oficjalnej stronie MCK Sokół
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.