Jeździmy, dopóki auto jedzie… Przebieg samochodu statystycznego kierowcy z sądecką rejestracją to 190 tys. kilometrów

Jeździmy, dopóki auto jedzie… Przebieg samochodu statystycznego kierowcy z sądecką rejestracją to 190 tys. kilometrów

Właściciele pojazdów, którzy mieszkają w Nowym Sączu, deklarują średni przebieg swoich aut na poziomie 190 tys. km. Od stolicy Polski, która jest liderem zestawienia, Nowy Sącz dzieli różnica przebiegu przeciętnego samochodu na poziomie 32 tys. kilometrów.

Przebieg pojazdu wpływa na zużycie jego podzespołów. Więcej kilometrów na liczniku to często większa szansa na awarię, a w skrajnych przypadkach nawet zagrożenie dla kierujących. Liczba przejechanych kilometrów jest także jednym z czynników, które wpływają na cenę obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Dlatego eksperci rankomat.pl, bazując na deklaracjach kierowców korzystających z porównywarki OC, przygotowali listę największych 84. miast w Polsce, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem. Nowy Sącz zajął na niej 49. miejsce.

Przeciętny samochód, który porusza się po Nowym Sączu, ma 190 tys. km na liczniku. To jeden z gorszych wyników w kraju i najgorszy w województwie małopolskim. W efekcie Nowy Sącz zajął odległe, bo 50. miejsce na liście. Dla porównania Kraków (161 tys. km) uplasował się na 2. miejscu, a Tarnów (175 tys. km) na 8. miejscu zestawienia.

Pozostałe miasta na podium to Warszawa i Poznań. Z deklaracji kierowców wynika, że średni przebieg dla aut z tych miast wynosi 158 tys. i 166 tys. kilometrów. Różnica w przebiegu między pierwszym a ostatnim miejscem na liście rankomatu wynosi 58 tys. km. Jest to dystans, który można wyjeździć w ciągu kilku lat.

W zestawieniu Małopolska wypadła najlepiej. Przeciętne auto z województwa małopolskiego przejechało do tej pory 177 tys. km. Na kolejnych miejscach uplasowały się województwa mazowieckie (181 tys. km), wielkopolskie i śląskie (183 tys. km).

Największy średni przebieg swoich samochodów deklarują kierowcy z województw lubuskiego (206 tys. km), lubelskiego (207 tys. km) i warmińsko-mazurskiego (210 tys. km). To jednocześnie 3 województwa, w których średni przebieg auta przekracza 200 tys. km.

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama