OŚWIETLAJ – NIE OŚLEPIAJ. 21 listopada bezpłatnie sprawdzisz ustawienia świateł w pojeździe

21 listopada, w ramach akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” będzie można bezpłatnie sprawdzić ustawienia świateł w swoim pojeździe w ramach wspólnej akcji Policji i Stacji Kontroli Pojazdów w całym kraju.

PROTEUSGASTRO2

Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest nieprawidłowe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Podczas trwania działań odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. Aplikacja Yanosik doprowadzi do najbliższej stacji kontroli pojazdów wspierających kampanię. Akcja będzie też promowana poprzez emisję spotu na ekranach firmy Screen Network, co umożliwi dotarcie do jeszcze szerszej grupy uczestników ruchu drogowego – informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

W kampanię na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego włączyły się dwie stacje diagnostyczne – AUTO TEST GROMNIK z Nawojowej (na tej stacji akcję przeprowadzono już 24 października i 7 listopada) oraz MOTO SOWA z Wielopola (akcję przeprowadzono 7 listopada).

21 listopada oświetlenie pojazdu będzie można sprawdzić wyłącznie na stacji – AUTO TEST GROMNIK, Nawojowa, ul. Krynicka 17.

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]