Grybów: płonął garaż z warsztatem samochodowym. W środku był też pies

Dziś w nocy strażacy walczyli z pożarem warsztatu samochodowego na ulicy Szkolnej w Grybowie. O 2:08 na miejsce zadysponowano zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Grybów Biała, OSP Biała Nizina oraz OSP Siołkowa.

Kiedy służby dotarły na miejsce, garaż w całości objęty był ogniem.

– W wyniku pożaru ucierpiał pies, który znajdował się w budynku – informują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

W płonącym garażu był też samochód, wyposażenie warsztatu oraz butle LPG i CO2, które strażacy w trakcie działań wynieśli na zewnątrz i schłodzili. Ponadto pożar mógł rozprzestrzenić się na budynek znajdujący się na sąsiedniej działce, kilka metrów dalej. Stopieniu uległy już rynny, dlatego strażacy oprócz gaszenia garażu, chłodzili też wodą zagrożony budynek.

– Dalsze działania polegały na oddymianiu budynku przy użyciu wentylatora osiowego. Zaopatrzenie wodne stanowił hydrant. Rozpoczęto prace rozbiórkowe przy użyciu pilarek i sprzętu burzącego. Systematycznie przelewano spalone elementy oraz schładzano wnętrze garażu. Rozebrano część budynku wykonaną z konstrukcji szkieletowej oraz całość dachu wraz z pokryciem i ściany szczytowe – relacjonują przedstawiciele PSP.

Na koniec strażacy sprawdzili pogorzelisko oraz sąsiedni budynek za pomocą kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego. Działania trwały dwie i pół godziny.

Nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.