Jesteś na kwarantannie? Zamelduj się przez aplikację

Wrócili zza granicy, mieli kontakt z osobą zakażona lub łagodnie przechodzą chorobę – to osoby, które bezwzględnie powinny stosować się do zasad dwutygodniowej kwarantanny i nie wychodzić z domu. Dla wszystkich objętym tych obowiązkiem przygotowano aplikację „kwarantanna domowa” ułatwiającą zarówno kontrolę osób przebywających w odosobnieniu jak  i udzielenie im pomocy, kiedy jej potrzebują.

PROT6

Z informacji przekazanych przez służby prasowe sądeckiej policji wynika, że sprawdzani przynajmniej raz na dobę mieszkańcy naszego regionu respektują rygory izolacji.

Aplikacja kwarantanna domowa dostępna jest na Google Play i App Store – bezpłatnie. Po ściągnięciu trzeba wypełnić formularz lokalizacyjny, aktywować ją za pomocą numeru telefonu, a następnie zweryfikować wprowadzając kod otrzymany SMS-em.

Następnym krokiem jest zrobienie sobie referencyjnego zdjęcia selfie. Dzięki geolokalizacji i systemowi porównywania twarzy, policjanci będą mogli dowiedzieć się czy zasady kwarantanny są przestrzegane.

Potem osoby objęte kwarantanną zobowiązane są do wykonania sobie każdego dnia jednego lub kilku zdjęć w ciągu 20 minut od otrzymania SMS-a. Jeśli odpowiedź nie nadejdzie, można spodziewać się wizyty funkcjonariusza policji.

-Prośby o ich wykonanie  będziemy wysyłać „z zaskoczenia”. Idea jest dokładnie taka sama jak przy niezapowiedzianych wizytach funkcjonariuszy policji– informuje minister cyfryzacji Marek Zagórski

Więcej na temat aplikacji można przeczytać TUTAJ.

fot: Klaudia Kulak

Czytaj też:

Uwaga! Kolejne zmiany w kursowaniu autobusów sądeckiego MPK

 

 

 

 

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]