Uwaga! Kolejne zmiany w kursowaniu autobusów sądeckiego MPK

Będą kolejne ograniczenia w transporcie publicznym w Nowym Sączu. Jak poinformowało MPK - od najbliższej niedzieli (22 marca) autobusy do odwołania nie będą kursować w weekendy, natomiast w dni robocze - zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy. 

Renault2

Pierwsza zmiana została wprowadzona w poniedziałek (16 marca). W dni robocze autobusy kursowały zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy z wyjątkiem linii nr 27, na której wykonywane są dodatkowe kursy: rano z Piątkowej Łęg, o godz. 5:55 i 7:25 oraz po południu z Al. Batorego 15:25 i 17:10. Od następnego weekendu natomiast, autobusy nie będą jeździć w soboty i niedziele.

Czasowe ograniczenie kursowania autobusów MPK wprowadzono na wniosek prezydenta Ludomira Handzla. Obowiązuje ono zarówno autobusy jeżdżące po Nowym Sączu (autobusy miejskie), jak i po drogach gmin będących członkami porozumienia w zakresie publicznego transportu zbiorowego (autobusy podmiejskie).

To nie jedyne zmiany. Od wczoraj (19 marca) nie funkcjonują również Punkty Obsługi Klienta. W związku z tym z zakupionych biletów okresowych od 19.03.2020r pasażerowie mogą  korzystać do końca ich ważności, a w momencie przywrócenia pełnego rozkładu - czas ten zrekompensowany będzie w formie wydłużenia kolejnego biletu okresowego.

Nie ma też możliwości zakupu biletu u kierowcy. Jednorazowe bilety można nabyć w punktach sprzedaży, za pośrednictwem aplikacji lub w biletomacie znajdującym się na Dworcu MPK.

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa zmiana. Jak wynika z informacji, które podała MPK Sp. z o.o. w Nowym Sączu zmiany mają obowiązywać do odwołania.

Zmiany są konsekwencją zagrożenia epidemicznego.

Fot: Klaudia Kulak

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.