[FILM] Gwałtowna burza na Sądecczyźnie: drzewo spadło na samochód, strażacy interweniowali dziewięć razy

Wczoraj strażacy mieli pełne ręce roboty. Tuż po południu nad Sądecczyzną przeszły gwałtowne burze z gradem, którym towarzyszył silny i porywisty wiatr. Połamane drzewa, zerwane linie elektryczne, przewrócone kajaki - to skutek nawałnicy, która kolejny raz nawiedziła nasz region. 

wsb3

W Krynicy-Zdroju drzewo złamało się i spadło na samochód VW Passat. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Do zdarzenia doszło około 16.20 na ulicy Erbesa.

- Powalone drzewo uniemożliwiało przejazd jezdnią oraz przejście chodnikiem. Na miejscu obecny był patrol Straży Miejskiej oraz właściciel samochodu. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu wywiadu na temat osób poszkodowanych, usunięciu drzewa poprzez pocięcie go na mniejsze kawałki - relacjonują strażacy PSP. 

W związku z przejściem nawałnicy przez Sądecczyznę strażacy musieli interweniować dziewięć razy. Także w Rożnowie, Stróżach i Przydonicy silny wiatr powalił drzewa na jezdnię. W Nowym Sączu na ulicy Husarskiej i Starej zostały uszkodzone przewody elektryczne, a w Gródku nad Dunajcem wiatr wywrócił dwa kajaki znajdujące się na jeziorze i konieczna była pomoc ratowników. Natomiast w Jasiennej droga była nieprzejezdna, gdyż znajdowały się na niej zrzucone części skały.

Godzina 13:17 wezwanie do wywróconych kajaków na jeziorze koło Małpiej Wyspy👨‍🚒🚒🚨nagranie z tej nawałnicy.

Opublikowany przez Osp Gródek Nad Dunajcem 12 czerwca 2018

Fot. PSP Nowy Sącz
Film: OSP Gródek nad Dunajcem 

Gwałtowne wyładowania atmosferyczne na Sądecczyźnie. Od uderzenia pioruna spłonął budynek gospodarczy

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.