Jest donos do prokuratury na wójta Chełmca i przewodniczącego rady gminy. Chodzi o konsutacje społeczne

Jest donos do prokuratury na wójta Chełmca i przewodniczącego rady gminy. Chodzi o konsutacje społeczne

Do Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez wójta Gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Józefa Zygmunta. Chodzi o sposób przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących przekształcenia administracyjnego miejscowości Chełmiec w miasto. Wniosek wpłynął do prokuratury 12 grudnia tego roku. 

Poinformowała o tym Nasza Telewizja Sądecka. Z zawiadomienia wynika, iż samorządowcy mieli poświadczać nieprawdę oraz dopuścić się niedopełnienia obowiązków formalnych w trakcie konsultacji społecznych.
Wedle informacji przekazanych przez NTV, „większość mieszkańców Chełmca i 26 pozostałych miejscowości nie miała praktycznie możliwości oddania głosu w konsultacjach. Ze wskazanych obliczeń wynika, że za pomocą ankiet zagłosowało jedynie 15,3% wszystkich uprawnionych do głosowania osób co powoduje, że oświadczenie wójta o 65% mieszkańców opowiadających się za przekształceniem Chełmca w miasto jest kłamstwem”.
Prokuratura ma zbadać, czy działania wójta Stawiarskiego oraz osób wchodzących w skład zespołu konsultacyjnego były zgodne z literą prawa.

ilustracja: printscreen NTV

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.