Jesienne nowości Wydawnictwa Albatros

Jesienne nowości Wydawnictwa Albatros

WRZESIEŃ

DZIWNA POGODA (STRANGE WEATHER) Joe Hill

Przekład: Marta Guzowska Premiera: 5 września 2018

Joe Hill, autor Strażaka i NOS4A2, jeszcze raz udowadnia, ze jego wyobraźnia nie zna granic… nie raz – cztery razy!

Zbiór czterech mrożących krew w żyłach mini powieści:

ZDJECIE Młody nerd z Doliny Krzemowej musi znaleźć sposób na pokonanie przeciwnika uzbrojonego w aparat, który każdym zrobionym zdjęciem bezlitośnie wymazuje fragment pamięci fotografowanej osoby.

NAŁADOWANY W centrum handlowym na Florydzie niedoceniany ochroniarz powstrzymuje masowa zabójczynie, stając się miejscowym bohaterem. Ale w świetle reflektorów jego historia zaczyna się rozpadać.

WNIEBOWZIĘTY Pierwszy skok w przestworzach nie kończy się szczęśliwie dla młodego człowieka, który chciał zaimponować ukochanej. Nieopierzony spadochroniarz ląduje na chmurze o niezwykłych właściwościach.

DESZCZ Gdy mieszkańcy Bourder w stanie Kolorado wylegają z domów, by nacieszyć się końcem lata, nadciągają chmury, które bombardują ich nie kroplami wody, lecz zabójczo ostrymi kryształami.

Joe Hill, jeden z najlepszych amerykańskich autorów horrorów, stawiany jest na równi z takimi pisarzami, jak Peter Straub, Neil Gaiman czy Jonathan Lethem. W Dziwnej pogodzie, frapującej kronice niekończącej się wojny między dobrem i złem, sprawnie obnaża mrok kryjący się pod powierzchnią codziennego życia. Swoim mistrzowskim piórem przesuwa granice gatunku na nowe terytoria. Zabierając czytelników w nieznane, Joe Hill, literacki alchemik, skupia się w swoich czterech mini powieściach na najważniejszych elementach ludzkiej egzystencji: pamięci i niepamięci, wyobrażeniach i fantazjach, bestialstwie i bezradności, lęku i brawurze, deszczu i wietrze, śmierci i życiu, marzeniach… i koszmarach.

Nowele to samo mięso, nie ma w nich nic zbędnego. Zwięzłością przypominają opowiadania, ale wnikają w rzeczywistość równie głęboko jak dłuższe kawałki. Nie są niespiesznymi, leniwymi podróżami. To wyścigi do najbliższych świateł na skrzyżowaniu. Wciskasz pedał do oporu i mkniesz samochodem narracji poza krawędź urwiska. Żyj szybko i pozostaw po sobie ładne zwłoki: to gówniany plan dla człowieka, ale niezły na nowele. JOE HILL

Kolejna pozycja must read coraz bardziej imponującego pisarza… Dziwna pogoda pokazuje wszechstronność warsztatu Joe Hilla, opowiadającego głęboko niepokojące historie, gdzie niosące zniszczenie siły natury wydają się łagodnym deszczem, gdy przeciwstawi się je działaniom złoczyńców. barnesandnoble.com

Joe Hill Amerykański pisarz, laureat British Fantasy Award oraz dwukrotny zdobywca Bram Stocker Award. Powieści Pudełko w kształcie serca, Rogi oraz NOS4A2 ugruntowały jego status mistrza horroru i mrocznego fantasy młodego pokolenia.

Jeden z najlepszych amerykańskich autorów horrorów. „The Time”
GŁÓD THE HUNGER Alma Katsu

Przekład: Danuta Górska Premiera: 19 września 2018

Zło jest namacalne. I wszechobecne.

TA HISTORIA WYDARZYŁA SIĘ NAPRAWDĘ

W 1846 roku grupa ponad osiemdziesięciu osadników, której przewodził George Donner wyruszyła z Independence w stanie Missouri do Kalifornii. Niepewny szlak na zachód wiódł przez pustynię i góry – pionierzy nie wiedzieli jeszcze, że nie zmierzają do ziemi obiecanej, lecz wprost ku zatraceniu. W listopadzie stanęło im na drodze pasmo Sierra Nevada.

Fatum, przekleństwo, zły urok… Tylko tak można wytłumaczyć serię nieszczęść, które spadły na Wyprawę Donnera. Duża grupa mężczyzn kobiet i dzieci z dobytkiem życia załadowanym na wozy porusza się zbyt wolno. Racje żywnościowe są z konieczności coraz mniejsze. Wychodzą na jaw skrywane tajemnice, wybuchają zagorzałe kłótnie, narastają konflikty, których nie da się już zażegnać. Zniknięcie małego chłopca i odnalezienie jego zmasakrowanych zwłok doprowadzają odizolowanych od cywilizacji podróżnych na skraj szaleństwa. Skrót przez góry Wasatch i Wielką Pustynię Słoną, który wydaje się szansą na jak najszybsze przedarcie się na zachód, okazuje się śmiertelną pułapką. Niezależnie od tego, czy przyczyną niepowodzeń jest klątwa, nierozważny wybór trasy, czy najzwyklejszy pech, karawana zmierza ku nieuchronnej tragedii. Nad zdrowym rozsądkiem zaczyna górować obłęd, strach i gniew, a ludzie są przekonani, że coś ich prześladuje. Coś złego i wszechobecnego…

Fascynująca powieść Almy Katsu nawiązuje do jednego z najbardziej przerażających wydarzeń w historii Ameryki. Autorka owija historię, która wydarzyła się naprawdę, w ciasny kokon horroru z elementami paranormalnymi. Atmosfera wiszącego nad bohaterami fatum staje się tak gęsta i lepka, jak śnieg, który uniemożliwia pionierom dalszą wędrówkę. Porównywany z legendarnym „Terrorem” Dana Simmonsa „Głód” będzie najmocniejszą lekturą tej jesieni!

Prawa do adaptacji filmowej wykupiła hollywoodzka wytwórnia 20thCentury Fox. Reżyserem i autorem scenariusza filmu będzie odpowiedzialny z sukces „Marsjanina” Luke Scott, a producentem jego ojciec, Ridley Scott.

Katsu zna dogłębnie naturę ludzką. Tym, co wychodzi jej najlepiej, jest pokazywanie czytelnikom, jak desperacko zachowują się zwyczajni ludzie w zupełnie niezwyczajnych sytuacjach. I robi to tak, że czytelnik nie może się potem otrząsnąć. „USA Today” Alma Katsu Amerykańska pisarka, autorka powieści historycznych, obyczajowych oraz fantasy. Jej pierwsza opublikowana książka, Wieczni, została uznana przez magazyn „Booklist” za jeden z najlepszych debiutów literackich 2011 roku, kolejna była nominowana do nagrody Goodreads Readers Choice.

TAŃCZĄCE MARTWE DZIEWCZYNKI (DEAD GIRLS DANCING) Graham Masterton

Przekład: Paweł Korombel Premiera: 19 września 2018
Tam, gdzie inni widzą nieszczęśliwy wypadek, ona widzi morderstwo.
W szkole tańca w centrum Cork wybucha pożar. Trzynaście utalentowanych dziewcząt ginie w płomieniach. Prowadząca śledztwo nadinspektor Katie Maguire dopatruje się w tym celowego działania i łączy pożar z innymi nawiedzającymi wcześniej miasto. Zwłaszcza z jednym, którego ofiary już nie żyły, kiedy pojawiły się pierwsze płomienie. Żeby znaleźć sprawcę, musi wejść w nowy dla niej świat irlandzkiego tańca ludowego – pełen nieposkromionych ambicji i zawiści – i stawić czoło najbardziej bezwzględnemu zabójcy, z jakim miała dotąd do czynienia.
SERIA Z KATIE MAGUIRE to wstrząsające thrillery tylko dla czytelników o wyjątkowo mocnych nerwach – tak realistyczne opisy są znakiem rozpoznawczym Grahama Mastertona.
Jeden z najoryginalniejszych autorów, który wie, jak napędzić stracha. Peter James
Nadkomisarz Maguire jest bystrą, zdecydowaną kobietą, od której można się uczyć asertywności. Gdy trzeba, potrafi przykopać, a gdy jest w nastroju, to do rany ją przyłóż. Jest jak iskra. Sylwia Skorstad, republikakobiet.pl

MODLITWA DO MORZA (SEA PRAYER) Khaled Hosseini

Przekład: Marta Gral Premiera: 19 września 2018

Tragedia, która wciąż trwa i obciąża sumienie świata. Krzyk sprzeciwu wobec wojny w Syrii.

„Modlitwa do morza”, krótka, pięknie zilustrowana przed Dana Williamsa książka Khaleda Hosseiniego, autora bestsellerowego Chłopca z latawcem, jest poruszającą odpowiedzią pisarza i Ambasadora Dobrej Woli UNHCR na brutalne realia wojny w Syrii i dramat uchodźców. Opowieść zainspirowała dramatyczna historia Aylana Kurdiego, który utonął w wodach Morza Śródziemnego podczas próby ucieczki z kraju ogarniętego wojną. Książka jest hołdem złożonym chłopcu w trzecią rocznicę jego tragicznej śmierci. To wstrząsający opis historii dziejącej się naprawdę – tragedii, która trwa.

We wrześniu 2015 r. na jednej z tureckich plaż znaleziono ciało trzyletniego Syryjczyka, Aylana Kurdiego. Aylan wraz z rodzicami był na pokładzie pontonu, który zatonął podczas przeprawy z Turcji do Grecji. Z całej rodziny ocalał tylko jego ojciec. Zdjęcie chłopca obiegło cały świat. Stało się symbolem tragedii i wywołało dyskusję na temat straszliwych skutków konfliktów i prześladowań. Śmierć Aylana niewiele jednak zmieniła. Od tragicznego dnia, w którym zginął chłopiec, wody Morza Śródziemnego pochłonęły kolejne 8 500 istnień.

„Modlitwa do morza” to monolog ojca pochylonego nad śpiącym synem, wpatrzonego w morze rozciągające się przed nimi, tuż przed tragiczną w skutkach podróżą do Europy, która miała odmienić ich losy, a przyniosła śmierć. Ojciec, snując swoją opowieść, w uderzający sposób zestawia ze sobą dwa światy – piękny, który przepadł, i okrutny, który przyniosła wojna. Dawny, idylliczny obraz rodzinnego
miasta Hims w Syrii jest już tylko śladem w pamięci. Bezpieczny dom znalazł się w strefie działań wojennych. Walki obróciły miasto w zgliszcza. Zostały ruiny, ogień, zniszczenie. I wspomnienia.

Tekst „Modlitwy do morza” został po raz pierwszy odczytany przez jej autora, Khaleda Hosseiniego, podczas prywatnej imprezy charytatywnej UNHCR w Nowym Jorku.

Dzięki bezprecedensowej współpracy UNHCR, „Guardiana” i Google’a „Modlitwa do morza” przybrała najpierw postać filmową. Twórcy zdecydowali się na technologię wirtualnej rzeczywistości (VR) i użycie innowacyjnego narzędzia do tworzenia obrazu 3D w VR, jakim jest Tilt Brush. Film został stworzony przez specjalistów „Guardiana” pod nadzorem Liz Edwards, uznanej artystki VR. Narratorem jest Adeel Akhtar, zdobywca prestiżowej brytyjskiej nagrody filmowej BAFTA (aktor, którego matka pochodzi z Kenii, a ojciec z Pakistanu, jest pierwszym od 62 lat artystą o innym niż biały kolorze skóry, który otrzymał to prestiżowe wyróżnienie). Za muzyczną warstwę projektu odpowiadał David Coulter, a wykonał ją słynny Kronos Quartet. Projekt ujrzał światło dzienne 1 września 2017 r., w drugą rocznicę tragicznej śmierci trzyletniego syryjskiego uchodźcy Aylana Kurdiego. Tego samego dnia UNHCR opublikowało zaktualizowane dane na temat liczby ofiar śmiertelnych wśród tych uchodźców, którzy podjęli desperacką próbę przedostania się do Europy przez Morze Śródziemne i znalezienia tu bezpiecznego schronienia przed piekłem wojny. Te dramatycznie wysokie liczby miały być wezwaniem do wspólnego działania demokratycznych rządów, społeczeństwa obywatelskiego, sektora publicznego i prywatnego na rzecz uchodźców – do zapewnienia im bezpieczeństwa, ochrony ekonomicznej i prawnej.

W lutym 2018 r. wydawnictwa Bloomsbury i Riverhead (oddział Penguin Group) zakupiły prawa do tekstu Modlitwy do morza, gwarantując tym samym wydanie książki we wszystkich krajach Brytyjskiej Wspólnoty Narodów (to w sumie 53 państwa) oraz w USA. „Modlitwa do morza”, z ilustracjami Dana Williamsa, zostanie opublikowana w formie tradycyjnej i elektronicznej w trzecią rocznicę śmierci Aylana Kurdiego. Prawa do książki kupili już wydawcy z 27 innych krajów.

Khaled Hosseini zdecydował się przekazać honorarium ze sprzedaży książki na rzecz swojej fundacji oraz organizacji UNHCR, ratującej życie uchodźców.

Modlitwa do morza to hołd złożony milionom rodzin, które zostały rozerwane i zmuszone przez wojnę i prześladowania do opuszczenia swoich domów. Khaled Hosseini

POMÓŻMY I MY!

Całkowity zysk ze sprzedaży książki polski wydawca i dystrybutor przekażą Stowarzyszeniu „Za Rzeką Krzną”, prowadzącemu szkołę podstawową w Berezówce. Projekt realizowany jest we współpracy z Agencją ONZ ds. Uchodźców (UNHCR).

Kupując książkę, wspierasz edukację dzieci uchodźców w polskiej szkole w Berezówce.

Khaled Hosseini Afgański autor piszący po angielsku, syn dyplomaty i nauczycielki, urodzony w Kabulu, od lat osiemdziesiątych mieszkający w USA. Zadebiutował powieścią Chłopiec z latawcem, która przyniosła mu międzynarodową sławę.Pisarz jest „wysłannikiem dobrej woli” w Biurze Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR) oraz założycielem fundacji, która zajmuje się organizowaniem pomocy humanitarnej dla mieszkańców Afganistanu, a ostatnio również Syrii.

Hosseini jest obdarzony wyjątkowym talentem narracyjnym. „Los Angeles Times”

SPOSÓB NA ALZHEIMERA (THE ALZHEIMER’S SOLUTION) Dean Sherzai, Ayesha Sherzai

Przekład: Robert Waliś Premiera: 19 września 2018

Choroba Alzheimera dotyka ponad 47 milionów ludzi na całym świecie. Niewielu z nas jednak wie, że można zmniejszyć ryzyko zachorowania, a nawet powstrzymać objawy choroby. Opierając się na wynikach badań klinicznych, dr Dean Sherzai i dr Ayesha Sherzai przygotowali przełomowy program dla osób w każdym wieku, pomagający przeciwdziałać utracie pamięci i ograniczać jej tragiczne skutki.

Ta bardzo potrzebna, a zarazem rewolucyjna książka ujawnia, że ludzki mózg jest żywym uniwersum, na które bezpośredni wpływ mają żywienie, ćwiczenia, stres, sen i pasje. Innymi słowy: na mózg ma wpływ wszystko to, czym go karmisz i jak go traktujesz, to, czy rzucasz mu wyzwania i jak pozwalasz mu wypocząć. Styl życia ma znaczenie – zacznij już dziś i krok po kroku zmień swoje codzienne nawyki.

Zacznij od zamieszczonego w książce spersonalizowanego testu na ocenę ryzyka. A potem wprowadź w życie swój własny NEURO plan, który obejmuje: ustalenie zdrowego jadłospisu, określenie własnego programu ćwiczeń fizycznych, trening koncentracji i zapamiętywania, poznanie metod zwalczania stresu i technik relaksacyjnych, odkrycie sposobów na poprawę jakości snu i wykorzystanie swoich silnych stron do optymalizacji wszystkich tych działań.

„Sposób na alzheimera” zawiera:

• analizę i omówienie wyników badań przeprowadzonych przez dr Dean Sherzai i dr Ayesha Sherzai; • spersonalizowany kwestionariusz oceny poziomu ryzyka zachorowania na alzheimera; • praktyczny pięcioczęściowy plan zapobiegania i ograniczania skutków choroby Alzheimera, obejmujący jedzenie, ćwiczenia, sen, techniki relaksu i codzienne wskazówki dla optymalizacji działań; • wyśmienite i proste przepisy kulinarne dla całej rodziny.

To książka dla ciebie, twoich rodziców i dziadków!

W tej gruntownie przemyślanej, inspirującej i niezwykle aktualnej książce wybitne autorytety – Dean i Ayesha Sherzai – przekazują całą niezbędną wiedzę, którą musisz posiadać, by zadbać o dobrą kondycję i zdrowie swojego mózgu i bronić się przed jednym z największych zagrożeń współczesnej cywilizacji. Każda rodzina powinna mieć w swojej biblioteczce Sposób na alzheimera i stosować się do zaleceń opisanych w książce. dr David Katz, dyrektor Yale University’s Yale-Griffin Prevention Research Center

Prawidłowe odżywianie przeciwdziała atakom serca i udarom. Ta sama zasada dotyczy choroby Alzheimera, która w przeważającej mierze nie jest genetycznym obciążeniem ani nieuniknioną konsekwencją starzenia się. Sposób na alzheimera dostarcza niezbędnej wiedzy o metodach zapobiegania tej łatwej do uniknięcia choroby. dr Joel Fuhrman, Nutritional Research Foundation

Sposób na alzheimera jest najlepszym i najbardziej profesjonalnie przygotowanym poradnikiem dla osób obawiających się zachorowania na chorobę Alzheimera. Przeczytaj tę książkę! T. Colin Campbell

Wnikliwa, pouczająca i łatwa w odbiorze książka na temat choroby Alzheimera i jej związków z dietą i wyborami dotyczącymi stylu życia. Gorąco polecam! Khaled Hosseini

dr Dean Sherzai Dyrektor Programu Przeciwdziałania Chorobie Alzheimera na uniwersytecie w Loma Linda. Studiował neurologię na Uniwersytecie Medycznym Georgetown; odbywał praktyki w Narodowym Instytucie Zdrowia, gdzie zajmował się chorobami neurodegradacyjnymi i demencją, oraz na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego. Zdobył tytuł doktora z dziedziny zarządzania opieką zdrowotną na Uniwersytecie Andrewsa.

dr Ayesha Sherzai Neurolog, dyrektor Programu Przeciwdziałania Chorobie Alzheimera na uniwersytecie w Loma Linda, gdzie prowadzi Program Przeciwdziałania Chorobom Neurologicznym. Ukończyła studia z medycyny zapobiegawczej i neurologii na uniwersytecie w Loma Linda. Studiowała również neurologię naczyniową i epidemiologię na Uniwersytecie Columbia.

PAŹDZIERNIK

NIE ODPUSZCZAJ (DON’T LET GO) Harlan Coben

Przekład: Andrzej Szulc Premiera: 3 października

Wielkie sekrety i małe kłamstewka… Spokojne życie małego miasteczka wkrótce legnie w gruzach.

Detektyw Napoleon „Nap” Dumas z przedmieść New Jersey w ostatniej klasie szkoły średniej stracił brata. Leo i jego dziewczyna Diana zostali znalezieni martwi na torach kolejowych. W tym samym czasie Maura, dziewczyna, którą Nap uważał za miłość swojego życia, zniknęła bez śladu. Przez piętnaście lat Nap Dumas bezskutecznie szukał ukochanej Maury. I liczył na wyjaśnienie zagadkowej śmierci brata. Wygląda na to, że wkrótce uda mu się poznać tajemnice sprzed lat.

Kiedy śledczy znajdują odciski palców Maury w wynajętym samochodzie należącym do podejrzanego o morderstwo, Nap rozpoczyna gorączkowe śledztwo. Zamiast odpowiedzi natrafia jednak na kolejne niewiadome. Okazuje się, że nie wiedział nic ani o kobiecie, którą kochał, ani o przyjaciołach z dzieciństwa, ani o opuszczonej bazie wojskowej, w pobliżu której dorastał, a przede wszystkim – nie wiedział nic o Leo i Dianie, których śmierć jest o wiele bardziej mroczna i przerażająca, niż kiedykolwiek mógłby sobie wyobrazić.

Inspiracją dla „Don’t Let Go” było wspomnienie z dzieciństwa autora – tajemniczy, ogrodzony obiekt z zakazem wstępu w zalesionej okolicy jego szkoły. Mówiono, że to tajna baza wojskowa, w której przechowywane są pociski nuklearne… Coben z wyczuciem dawkuje napięcie i buduje wielowarstwową, precyzyjną, logicznie poprowadzoną intrygę. Jest w tym prawdziwym mistrzem.

To jeden z gigantów – weź do ręki jeden z jego thrillerów: każdy z nich jest porywający, pełen zwrotów akcji i niespodzianek. W każdej chwili czujesz przyspieszone bicie serca. Gillian Flynn, autorka bestsellerowej „Zaginionej dziewczyny“

Wyjątkowa rzecz! Coben sprawia, że Nap i czytelnik błądzą we mgle przypuszczeń. On tymczasem powoli odkrywa kolejne warstwy zbrodni sprzed 15 lat, docierając do sedna przerażającego sekretu. „Publishers Weekly”

Harlan Coben
Powszechnie uznawany jest za najlepszego autora thrillerów na świecie. Jego książki sprzedały się w liczbie ponad 70 milionów egzemplarzy. Każda kolejna powieść staje się bestsellerem. Harlan Coben jest też autorem scenariusza do opartego na jego pomyśle serialu telewizyjnego „Porzucony według Harlana Cobena” („Harlan Coben’s The Five”), a już wcześniej Netflix nakręcił na podstawie jego powieści „Jedyna szansa” serial „No Second Chance”. Jest pierwszym pisarzem, który otrzymał wszystkie trzy prestiżowe nagrody przyznawane książkom z gatunku kryminał i thriller: Edgar Award, Shamus Award i Anthony Award.

Harlan Coben to mistrz wciągających historii i dynamicznych zwrotów akcji, które kuszą czytelnika już od pierwszej strony. I szokują na ostatniej. Dan Brown

CZAROWNICE NIE PŁONĄ (THE FOSTER CHILD) Jenny Blackhurst

Przekład: Izabela Matuszewska Premiera: 3 października

Doskonały thriller psychologiczny – pełen niedopowiedzeń i nieprzewidzianych zwrotów akcji.

Psycholog dziecięca Imogen Reid, zajmująca się przypadkiem jedenastoletniej Ellie Atkinson, ignoruje ostrzeżenia, że jej mała pacjentka jest niebezpieczna.

Ellie jako jedyna ocalała z pożaru, który zabił całą jej rodzinę. Doktor Reid jest przekonana, że to po prostu załamane i wściekłe dziecko, które stara się poradzić sobie ze stratą. Ale zarówno przybrani rodzice Ellie, jak i nauczyciele zaczynają się jej bać, bo kiedy dziewczynka traci panowanie nad sobą, dzieją się niewytłumaczalne i złe rzeczy…

Jenny Blackurst – młoda gwiazda brytyjskiego thrillera. Dorastała w Shropshire, gdzie do dziś mieszka z mężem i dziećmi. Jej pierwsza powieść, How I Lost You, sprzedała się w nakładzie przeszło 270 tysięcy egzemplarzy, natomiast jej druga książka, Zaanim pozwolę ci wejść, w nakładzie ponad 127 tysięcy. Blackhurst już jako dziecko spędzała godziny, czytając i rozmawiając o powieściach kryminalnych. Pisanie wydawało się więc naturalnym zajęciem, któremu powinna się w przyszłości poświęcić. Jenny Blackhurst posiada tytuł magistra psychologii. W czasie wolnym od pisania wspiera prace oddziału służb przeciwpożarowych w hrabstwie Shropshire.

KURT VONNEGUT, OPOWIADANIA WSZYSTKIE (KURT VONNEGUT. COMPLETE STORIES) Kurt Vonnegut

Przekład: praca zbiorowa Premiera: 17 października 2018

Ponad połowa utworów Vonneguta to krótkie formy, które jednak nigdy dotąd nie zostały zebrane. W tomie Opowiadania wszystkie pogrupowano tematycznie dziewięćdziesiąt osiem opowiadań napisanych między 1941 a 2007 rokiem. Znalazły się wśród nich zarówno teksty wcześniej publikowane w rozmaitych antologiach, jak i te, które do tej pory wyszły jedynie w czasopismach lub w internecie. Pięć opowiadań mistrza ukaże się drukiem po raz pierwszy. Ich wyboru dokonali wieloletni przyjaciele autora i wykładowcy akademiccy, Dan Wakefield i Jerome Klinkowitz, a zebrane historie prezentują pełną gamę atrybutów Vonneguta: dowcip, humor, inteligencję, głęboki humanitaryzm i artyzm. Ten zbiór to niezwykła uczta dla znawców literatury, wiernych fanów i nowych czytelników tego autora

Vonnegut z dziecięcą dezynwolturą niszczył rozmaite wyobrażenia na temat poważnej literatury. (…) Powieść z obrazkami? Proszę bardzo. Rozdziały na trzy linijki tekstu? Voilà. Bóbr – t e n bóbr – w towarzystwie amerykańskiej flagi? Jasne. Czerstwe dowcipasy zmiksowane z encyklopedią? (…) Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy. Piotr Kofta, „Dziennik Gazeta Prawna”
Kurt Vonnegut Pisarz, eseista i artysta grafik, wykładowca literatury. Znany z ogromnego poczucia humoru i kontrowersyjnych przekonań, których nie bał się wyrażać. Sam siebie określał jako humanistę i socjalistę. Vonnegut był pisarzem prowokującym. Bezustannie bawił się formą, stawiał wyzwania czytelnikowi, wciągał go w literackie pułapki i kpił z niego. Pierwszy kompletny zbiór krótkich form literackich autorstwa Kurta Vonneguta, jednego z najgenialniejszych pisarzy XX wieku.

Vonnegut należy do nielicznego grona pisarzy kultowych, którzy nie przestają być kultowi. Krzysztof Cieślik, „Rzeczpospolita”

Z KAŻDYM ODDECHEM (EVERY BREATH) Nicholas Sparks

Przekład: Maria Olejniczak-Skarsgård Premiera: 17 października 2018

Hope jest w rozterce. Skończyła 36 lat, od sześciu lat ma chłopaka, ale na ślub raczej się nie zanosi. Tymczasem u jej ojca właśnie zdiagnozowano poważną chorobę. Hope postanawia więc odciąć się od wszystkiego, spędzić tydzień w wakacyjnym domku w Sunset Beach i zastanowić się nad swoją przyszłością. Tru, urodzony w Zimbabwe przewodnik safari, pojawia się w Sunset Beach, by poznać ojca i dowiedzieć się więcej o młodości matki. Gdy ścieżki dwojga obcych sobie ludzi niespodziewanie się krzyżują, wybucha pomiędzy nimi żarliwe uczucie. Wkrótce oboje staną przed trudnym wyborem: oddać się miłości czy spełnić obowiązek wobec rodziny? Posłuchać głosu serca czy rozsądku?

Książki Sparksa przywracają wiarę w miłość. Karmią duszę i przypominają o tym,jak często trwonimy czas na chwile, które tak naprawdę nic nie znaczą… recenzjeami.blogspot.com

Nicholas Sparks Współczesny amerykański pisarz, którego książki o łącznym nakładzie przekraczającym 120 milionów egzemplarzy ukazały się w ponad 50 językach. Każda kolejna powieść od razu trafia na szczyty list bestsellerów. Nicholas Sparks powraca z nową romantyczną opowieścią, w której miłość mieni się wszystkimi kolorami tęczy!

Nicholas Sparks to marka sama w sobie. Wystarczy wspomnieć nazwisko i wszystko staje się jasne. koominek.blogspot.com

LISTOPAD

UNIESIENIE (ELEVATION) Stephen King

Przekład: Danuta Górska Premiera: 14 listopada

Tajemnicza przypadłość i zwykły człowiek, który w upiornym miasteczku Castle Rock wywoła rewolucję – zjednoczy ludzi, których dzieli wszystko.
Scott Carey wciąż traci na wadze. Świetna wiadomość dla kogoś, kto zawsze miał lekki problem z otyłością! Tylko że on wygląda wciąż tak samo. Nikt z jego otoczenia nie uwierzyłby, że waga, na którą codziennie wchodzi, za każdym razem pokazuje mniej kilogramów. Niezależnie od tego, ile Scott zje i co na siebie włoży. Nawet hantle, które w momencie ważenia trzyma w rękach, nie mają żadnego wpływu na jego wagę. Jak gdyby otaczał go kokon nieważkości.
Scott podchodzi do całej sprawy ze stoickim spokojem, bo, o dziwo, czuje się wspaniale, jakby jego przedziwna przypadłość wyzwalała w nim wszystko co najlepsze. Nawet kiedy zdaje sobie sprawę, że tajemniczy proces przyśpiesza i Godzina Zero być może nadejdzie znacznie szybciej, niż przewidywał. Ale zanim to nastąpi…

WIĘCEJ KSIĄŻEK WARTYCH PRZECZYTANIA ZNAJDZIESZ  TUTAJ

materiał partnera