W tym roku będzie 10 okazji, aby przeżyć przygodę na spotkanie której zawiezie Was pociąg retro z zabytkowym parowozem. Dla tych, którzy najpierw chcą zobaczyć, a później przeżyć -  przejazdy będą transmitowane w Internecie.  

wsb3

Będzie można wybrać się na wycieczkę do Muszyny, Krynicy, Biecza, Gorlic, Tarnowa, Tuchowa i Żabna.

"Do przejazdów zostanie wykorzystana unikatowa kolekcja sprawnych, zabytkowych lokomotyw i wagonów z pierwszej połowy XX wieku stacjonujących w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce. Jest to jedyne w Polsce muzeum, które utrzymuje w pełnej sprawności aż cztery parowozy oraz historyczne wagony pasażerskie i towarowe. W projekcie będzie można uczestniczyć na kilka sposobów – jadąc pociągiem, oglądając skład podczas postojów na stacjach a także on-line. Transmisja online jest nowością tegorocznej edycji – przejazdy pociągów będzie można oglądać na żywo w mediach społecznościowych – na Facebooku i Youtube. W trosce o bezpieczeństwo pasażerów przejazdy będą organizowane z zachowaniem aktualnych zasad sanitarnych" - informują organizatorzy.

To już szósta edycja Małopolskich Szlaków Turystyki Kolejowej organizowana przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei we współpracy z PKP CARGO. Projekt wsparło finansowo Województwo Małopolskie w ramach programu „Małopolska Gościnna”

Szczegółowe informacje można uzyskać TUTAJ.

Terminy przejazdow pociągiem retro:

  • 26 września (sobota) – Nowy Sącz – Muszyna, Muszyna – Krynica oraz Muszyna – Żegiestów
  • 27 września (niedziela) – Nowy Sącz – Biecz, Biecz – Gorlice
  • 3 października (sobota) – Tarnów – Tuchów oraz Tarnów – Żabno
  • 4 października (niedziela) – Tarnów – Tuchów oraz Tarnów – Żabno
  • 11 listopada (środa, święto) – Chabówka – Nowy Sącz
  • 5 grudnia (sobota) – Chabówka – Mszana Dolna, Chabówka – Rabka Zaryte

 

KOMORA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.