Jazowsko: wypadek przed stacją paliw. Dwie osoby w szpitalu

Wczoraj około 20:50 przed stacją paliw w Jazowsku (gmina Łącko) doszło do czołowo-bocznego zderzenia dwóch osobówek: Peugeot 207 oraz Seat Leon. Autami podróżowały trzy osoby. Dwie z nich zostały poszkodowane.

wsb3

W wyniku uderzenia Seat został przemieszczony na pobocze. Jego przód zatrzymał się na wjeździe do stacji paliw, a tył znalazł się na chodniku. Peugeot blokował natomiast jeden pas drogi.

Wszyscy uczestnicy wypadku opuścili samochody przed przybyciem służb ratunkowych. Dwie osoby zostały poszkodowane. Najpierw otrzymały kwalifikowaną pierwszą pomoc z rąk strażaków, a następnie trafiły pod opiekę załogi karetki pogotowia ratunkowego i zostały przewiezione do szpitala w Nowym Sączu.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach i kierowali ruchem drogowym. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez policję, zniszczone samochody zostały zabrane przez autolawety, a pozostałości powypadkowe usunięte z jezdni.

W działaniach uczestniczyli strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, a także zastęp z OSP Jazowsko, który został przedysponowany z wyjazdu do powalonego drzewa.

fot. PSP w Nowym Sączu

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]