Jazowsko. Dwa dni temu stracili dom. Syn opowiada smutną historię i prosi o pomoc [ZDJĘCIA]

Jazowsko. Dwa dni temu stracili dom. Syn opowiada smutną historię i prosi o pomoc [ZDJĘCIA]

Mateusz Bieryt, zbiórka, Jazowsko, pogorzelcy, dom spłonął, pożar domu, zdjęcia, pilne, pomoc

Dwa dni temu (19 lipca) spłonął doszczętnie dom wielorodzinny w Jazowsku. Pisaliśmy o tym na łamach naszego portalu – TUTAJ. – Rodzice, rodzeństwo i dziadkowie zostali bez dachu nad głową – informuje Mateusz Bieryt, który postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizował zbiórkę na odbudowę domu.

Zbiórka właśnie ruszyła. Jej inicjator dokładnie przybliża historię domu. Zwraca się do wszystkich ludzi dobrego serca z prośbą o pomoc. – Dom spłonął, a wraz z nim wszystkie rzeczy, ubrania, przedmioty użytku codziennego, pamiątki rodzinne, zdjęcia, instrumenty. Nie ocalało prawie nic. Ten dom był dorobkiem życia moich rodziców, owocem ciężkiej pracy mojego taty, który własnymi rękami przeprowadził wszystkie remonty. Tu wychowałem się ja i trójka mojego młodszego rodzeństwa. W tym domu razem z babcią, dziadkiem oraz całą rodziną do wczoraj przeżywaliśmy wszystkie nasze radości i smutki. W tym domu świętowaliśmy, muzykowaliśmy, gościliśmy naszych przyjaciół – relacjonuje Mateusz Bieryt, po czym dodaje:

– Straciliśmy nie tylko dach nad głową, ale też olbrzymią część tego życia. Mimo ogromu tej tragedii jesteśmy razem i jesteśmy zdeterminowani, by zbudować nasz dom od nowa. Niestety, ten stary nie był w tym roku ubezpieczony, więc i my wpisujemy się dziś w stare polskie przysłowie…

Mateusz Bieryt przyznaje, że koszty odbudowy domu przekraczają możliwości rodziny, stąd pomysł na zbiórkę. Do momentu publikacji tego artykułu, rodzinę wsparło blisko 200 osób. Przyłączamy się do prośby pogorzelców. Każdy kto chciałby wesprzeć rodzinę w odbudowie domu, może to uczynić za pośrednictwem platformy zrzutka.pl. Odnośnik do zbiórki – TUTAJ.

Czytaj także: Talent z Sądecczyzny błysnął w głośnym musicalu „1989”. Mateusz wcielił się w postać Władysława Frasyniuka

Fot: Mateusz Bieryt / zrzutka.pl