Jaworzyna Krynicka. To będą historyczne zawody! Puchar Świata FIS w snowboardzie alpejskim

Jaworzyna Krynicka. To będą historyczne zawody! Puchar Świata FIS w snowboardzie alpejskim

Na Jaworzynie Krynickiej rozegrane zostaną zawody Pucharu Świata FIS w snowboardzie alpejskim.  Już 24 i 25 lutego po raz pierwszy w Polsce najlepsi snowboardziści zmierzą się w pucharowej rywalizacji.

Na te dni czekamy od maja, kiedy Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa (FIS) podjęła decyzję, by zorganizować Puchar Świata w snowboardzie w Polsce i to właśnie na Jaworzynie Krynickiej. To dla nas ogromne wyróżnienie, że ośrodek Grupy PKL w Krynicy-Zdroju stanie się centrum światowego sportu. Ośrodek na Jaworzynie Krynickiej jest wyjątkowym miejscem, gdzie każdy znajdzie odpowiednie dla siebie trasy narciarskie. Również tę dedykowaną do rozegrania Pucharu Świata FIS w snowboardzie alpejskim. Bardzo cieszymy się, że to już lada chwila i będziemy wszyscy świadkami tego historycznego wydarzenia, które jestem przekonany, że dostarczy nam niesamowitych emocji. Do zobaczenia na Jaworzynie – mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.
W rywalizacji wezmą udział zawodniczki i zawodnicy z 16 krajów z całego świata, w tym również nasi reprezentanci. Podczas zawodów będziemy mogli podziwiać między innymi mistrza świata Oskara Kwiatkowskiego, Marysię Bukowską-Chyc, Olimpię Kwiatkowską czy Michała Nowaczyka.

– Jest to historyczne wydarzenie i święto kibiców sportów zimowych. To pierwsze w Polsce  zawody w ramach Pucharu Świata w snowboardzie, dlatego zależy nam, by wszyscy entuzjaści tego wydarzenia mogli znaleźć się w jego centrum. Chętni wciąż mogą odebrać bezpłatne wejściówki. Zachęcamy do wspólnego kibicowania na Jaworzynie – mówi Adam Małysz, prezes PZN.

Zawodnicy w Krynicy pojawią się już w środę 21 lutego. Przez kolejne dwa dni zaplanowane zostały treningi. 23 lutego o godz. 18:30 w Pijalni Głównej na krynickim deptaku odbędzie się również uroczyste i oficjalne losowanie numerów startowych. Podczas losowania będzie można spotkać się z zawodnikami, wymienić kilka słów, zdobyć autografy czy zrobić pamiątkowe zdjęcia. Ale prawdziwe emocje czekać będą na wszystkich w sobotę (24 lutego) oraz w niedzielę (25 lutego). Przez dwa dni zawodnicy będą rywalizować ze sobą w slalomie gigancie równoległym na trasie 2A na Jaworzynie Krynickiej.

To nie przypadek, że zawody Pucharu Świata zostaną rozegrane w Polsce i to właśnie na Jaworzynie Krynickiej. Na decyzję FIS złożyło się klika kluczowych faktów, zarówno sukcesy naszych sportowców na arenie międzynarodowej – Mistrzostwo Świata Oskara Kwiatkowskiego oraz brązowy medal Oli Król, starania PZN oraz wymagane warunki techniczne, jakie spełnia ośrodek narciarsko-snowboardowy Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka należący do Grupy PKL.

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama