Jaworzyna. Będzie platforma z widokiem na Tatry i foto-budką

Jaworzyna. Będzie platforma z widokiem na Tatry i foto-budką

Dziesięć metrów ponad szczytem Jaworzyny Krynickiej powstaje platforma widokowa z lunetami i foto-budką, w której będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie. Z wysokości 1124 m. nad poziomem morza będzie jeszcze lepiej widać panoramę Beskidu Sądeckiego i Tatry.

Platforma powstaje na budynku górnej stacji Kolei Gondolowej –  od strony restauracji. Plac budowy można już zobaczyć na obrazie z kamer transmitujących obraz ze szczytu Jaworzyny. Atrakcja ma być gotowa w najbliższe wakacje i będzie czynna przez cały rok. Jeśli inwestycja nie napotka na żadne przeszkody, możliwe, że już na początku sierpnia będzie można zachwycić się widokiem na góry z nowej perspektywy.

Jak informuje Paulina Jagiełło (Odkryj Beskid Sądecki) – z platformy VIEW 360 będą mogły bez przeszkód korzystać osoby z niepełnosprawnościami i rodzice z małymi dziećmi w wózkach, a dodatkową atrakcją dla najmłodszych turystów będzie zjeżdżalnia i plac zabaw. Identyfikację szczytów, które będzie można zobaczyć z Jaworzyny podwyższonej dzięki platformie ułatwią lunety z dużym zoomem i opisy poszczególnych wzniesień.
Wizualizacja: Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka S.A. 
Studio MB Mariusz Mariusz Basiaga

Czytaj też:

Beskid, Gorce. Przy szlakach powstaną schrony. To eksperyment…

Share on twitter
Share on facebook