Nowy Sącz. Jarmark Świętej Małgorzaty 2021 za nami

Jarmark św. Małgorzaty w Nowym Sączu

Pokazy średniowiecznych walk rycerskich, kiermasz rękodzieła i regionalnej kuchni, pokazy dawnych rzemiosł, gry i zabawy dla dzieci, czy średniowieczne tańce – to atrakcje, jakie czekały na turystów i gości, którzy w niedzielę 29 sierpnia odwiedzili Dom Gotycki i Plac Kolegiacki obok Bazyliki Św. Małgorzaty, gdzie odbywał się Jarmark Świętej Małgorzaty.  

Impreza organizowana co roku przez Muzeum Okręgowe przez lata odbywała się w lipcu i trwała dwa dni. W tym roku Jarmark był jednodniowy. Zorganizowało go Stowarzyszenie Sądeckie Rycerstwo Zakonu Świętej Kingi oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.

Imprezę otworzył Dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu Robert Ślusarek oraz dr Piotr Wierzbicki.

Turyści oraz mieszkańcy mogli przenieść się w czasy średniowiecza. Pod sceną na Placu Kolegiackim trwał turniej rycerski oraz pokazy walk rycerskich, które prowadził Piotr Radzik ze Stowarzyszenia Sądeckie Rycerstwo Zakonu Świętej Kingi.

Damy w pięknych sukniach pokazały zebranym średniowieczne tańce, było także pasowanie na rycerza. Ponadto odbywały się scenki rodzajowe nawiązujące do czasów średniowiecza. Można było również zwiedzić salę tortur znajdującą się w piwnicach Domu Gotyckiego.

***

Projekt pn. „Jarmark świętej Małgorzaty – kontynuacją tradycji średniowiecznych jarmarków Małopolski” zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Fot. Piotr Droździk, Agnieszka Małecka

 

Czytaj też:

OSP Łabowa. Uroczystości 100-lecia ze strażackimi zaręczynami w tle

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.