Jano Fröhlich i sądeccy gracze z awansem! Klub ze Starej Lubovnii na zapleczu słowackiej Ekstraklasy

Jano Fröhlich i sądeccy gracze z awansem! Klub ze Starej Lubovnii na zapleczu słowackiej Ekstraklasy

Stara Lubovnia

Ekipa Lubovnii Redfox FC z Sądeczanami w składzie wywalczyła dzisiaj trzeci awans z rzędu. Klub prezydenta Jano Fröhlicha (i jednocześnie byłego kapitana Sandecji) po 16 latach zameldował się na zapleczu słowackiej Ekstraklasy.

O awansie zdecydował dzisiejszy, wygrany mecz z MSK Spisske Podhradie 2:1. Pojedynek zakończył się kilka chwil przed godziną 19.00. Był połączony z obchodami Dnia Dziecka, które skupiono wokół najważniejszego wydarzenia w mieście – czyli dzisiejszego meczu o awans.

1,5 roku temu w trakcie zimowej przerwy między rundami Jano Fröhlich zatrudnił trenera Piotra Kapustę, byłego szkoleniowca Popradu Muszyna. Trener zaprojektował zespół na miarę awansu i drużyna zakończyła ówczesne zmagania na 1. miejscu w tabeli. Klub poszedł za ciosem. Pozyskał m.in. Erika Jendriska i zrobił kolejny krok naprzód. Drużyna ze Starej Lubovnii posiada w swoich szeregach znanych na Sądecczyźnie piłkarzy. Są nimi: Tomasz Bomba (przez 10 lat był kapitanem Popradu Muszyna), Szymon Majeran (wychowanek KS Tymbark, potem gracz Sandecji, Limanovii i Podhale Nowy Targ) oraz Szymon Witek (Wisła Kraków, Limanovia, Wierchy Rabka-Zdrój). W dzisiejszym meczu na pozycji ostatniego obrońcy zagrał także czołowy zawodnik Redfox FC – Piter Bućko, który do niedawna bronił barw Sandecji.

Czytaj także: Ze Starej Lubovnii do Rytra. Przed nami jubileuszowa edycja Biegu Wierchami. Oto szczegóły

Reklama