Jak wygląda druk książki?

druk książki

W Polsce coraz bardziej rośnie liczba wydawanych książek. Przybywa ludzi, którzy chcą publikować swoje prace i są gotowi zrobić to sami – od napisania książki po jej wydruk. Jeśli Ty też zamierzasz spróbować szczęścia w publikacji, pamiętaj, że druk książek wymaga przemyślenia wielu kwestii.

Co trzeba wiedzieć przed wydrukowaniem książki?

Przed rozpoczęciem właściwej pracy istotnych jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Zacznij od określenia, ile kopii każdego wydania potrzebujesz i jakiego rodzaju papieru będziesz używać. Aby upewnić się , że nic nie zostanie przeoczone podczas produkcji, dokładnie sprawdź rozmiar czcionki, marginesy, odstępy.  Na koniec zastanów się, czy są jakieś szczególne cechy, które chciałbyś uwzględnić w swoim projekcie, takie jak kolory, wygląd poszczególnych stron, forma najmniejszych detali. By publikacja wyglądała profesjonalnie i atrakcyjnie, powinieneś omówić wszystkie aspekty z wybraną drukarnią. Wielu drukarzy oferuje profesjonalną pomoc w tworzeniu wysokiej jakości publikacji, dzięki czemu w razie potrzeby mogą w pełni pomóc w tym procesie. Następnie trzeba wybrać technologię druku. W przypadku druku cyfrowego używa się tonera, a w druku offsetowym używane są farby. Druk cyfrowy sprawdzi się przy mniejszych nakładach – do 1500 egzemplarzy. W innym przypadku zalecany jest druk offsetowy. Przy wyborze metody drukowania ważna jest też szybkość drukowania. Jeśli chcesz szybko wykonać zadanie, rozważ druk cyfrowego, ponieważ za pomocą niego można wykonać pracę w ciągu zaledwie kilku dni zamiast tygodni, jak w przypadku maszyny offsetowej.

Ile kosztuje wydruk książki?

Podczas wyceny produktu rozmiar i gramatura papieru mogą mieć wpływ na wysokość opłaty. Na wycenę książki składa się wiele czynników: rozmiar, materiał okładki, gramatura, kolory. Nie warto jednak oszczędzać na publikacji. Obniżenie kosztów produkcji nie pozostanie niezauważone przez czytelników, którzy mogą się zastanawiać, czemu dana książka jest wydrukowana na cienkim papierze i została sklejona zamiast zszyta? Dobrze i estetycznie wydana książka sprawi, że klienci będą mogli swobodnie ją polecać. Ile więc kosztuje druk książki? Najtańsze są pozycje klejonych w oprawie miękkiej w formacie A5. Koszt ich wydruku to ok 7-10 zł za sztukę przy niskim nakładzie, do 10 egzemplarzy. Przy większych zleceniach cena jednego egzemplarza znacznie maleje. Przy nakładzie 1000 sztuk może spaść nawet do 2 zł. W przypadku, gdy wybierzemy opcje bardziej ekskluzywną czyli np. twardą oprawę, cena waha się od ok. 60 zł przy nakładzie 10 sztuk, do ok. 9 zł za sztukę przy nakładzie 1000.

 

Artykuł sponsorowany:

Zobacz również: Klimatyzatory split – jak działają?

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.