Jak doszło do kolizji autobusu i osobówek? Policja apeluje do kierowców

kolizja autobusu, Berest

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Jezdnia szczególnie w nocy i rano jest śliska, co wydłuża czas hamowania. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do wypadku. Tak było dzisiejszego poranka w Bereście, gdzie zderzyły się trzy pojazdy, w tym autobus przewożący dzieci.

Około godziny 8.30 w miejscowości Berest doszło do kolizji samochodów osobowych: Volvo i Seata oraz autobusu .

– Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Volvo na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni  i uderzył w autobus, a następnie  w samochód marki Seat – poinformowała naszą redakcję komisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Osobówkami podróżowali sami kierowcy, a autobusem 10 osób w tym 8 dzieci. Na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi.

– Kierujący samochodem marki Volvo za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ( art. 86 kw) został ukarany mandatem karnym – dodaje komisarz Basiaga.

Funkcjonariusze przypominają, że niska temperatura powietrza, która utrzymuje się szczególnie w nocy i rano, opady atmosferyczne oraz śliska nawierzchnia sprawiają, że znacznie wydłuża się droga hamowania.

– Pamiętajmy, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania – apeluje komisarz Justyna Basiaga.

Fot. OSP Berest/
PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.