Jadwiga Marzec pokaże, jak to jest iść ,,Z deszczem pod rękę”

21 września artystka Jadwiga Marzec przedstawi światu swoje najnowsze dzieło – tomik wierszy ,,Z deszczem pod rękę”. Promocja książki odbędzie się w siedzibie Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Franciszkańskiej w Nowym Sączu. Towarzyszyć jej będzie wystawa prac malarskich sądeczanki.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Poprowadzi je Lucyna Ruchała, a swoim śpiewem uświetni Małgorzata Kaczanowska. Ponadto słowo wstępu wygłosi poetka, a zarazem recenzentka tomiku – Izabela Zubko.

,,W zbiorze znajdziemy bogate w treść i przesłania wiersze. Są one pisane emocjami, poruszają i wzruszają. A wywołane uczucie, które pozostawią w nas swój ślad, przypomną o istotnych wartościach w życiu każdego człowieka” – pisze Zubko.

Z kolei profesor Ignacy S. Fiut w posłowiu do tomiku zaznacza: ,,Tomik autorstwa Jadwigi Marzec ma charakter typowo nastrojowy i jest wytworem kobiety doświadczonej oraz dojrzałej. Autorkę inspiruje przede wszystkim bliskość rodziny: córek, męża i innych osób, które miała możliwość spotkać w swym żywocie. Wartość życia we wspólnocie ma tu kluczowe znaczenie dla kolejnych wierszy temu poświęconych“.

fot. arch. dts24.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.