Iza Szafrańska zaśpiewa, by uczcić pamięć tych, którzy walczyli

W niedzielę, 4 sierpnia w gminie Korzenna odbędzie się uroczystość upamiętniająca 75. rocznicę zestrzelenia samolotu Halifax JP 162 oraz wybuchu Powstania Warszawskiego. Wydarzenie rozpocznie o godzinie 11. nabożeństwo w kościele parafialnym w Korzennej. Dalszą część uroczystości zaplanowano w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej o godzinie 16.

Renault2

W programie znajdzie się część oficjalna z odegraniem hymnów: RP, Kanady i Wielkiej Brytanii, apelem poległych, złożeniem kwiatów pod pomnikiem lotników brytyjskiego samolotu Halifax JP 162 i koncertem kwartetu smyczkowego ,,BESKID".

Po takim wstępie w sali dworskiej odbędzie się prelekcja historyczna, a następnie  - premiera foto-albumu pt. ,,Gmina na skraju krainy podkowca". Chętni będą mogli także zwiedzić niedawno wyremontowany dwór.

O godzinie 19. zaśpiewa Izabela Szafrańska. Towarzyszyć jej będą: Przemysław Zalewski - pianino, Przemysław Skałuba - klarnet, duduk, saxofony, Sebastian Wypych - kontrabas.

- Zapraszam wszystkich Lipniczan i Sądeczan na koncert pieśni patriotycznych, wojennych oraz żydowskich - zachęca półfinalistka programu The Voice of Poland.

 fot. arch Izabeli Szafrańskiej / KNB

Halifax leciał z pomocą, gdy dosięgnęły go pociski wroga. W Korzennej pamiętają...

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.