Iza Szafrańska zaśpiewa, by uczcić pamięć tych, którzy walczyli

W niedzielę, 4 sierpnia w gminie Korzenna odbędzie się uroczystość upamiętniająca 75. rocznicę zestrzelenia samolotu Halifax JP 162 oraz wybuchu Powstania Warszawskiego. Wydarzenie rozpocznie o godzinie 11. nabożeństwo w kościele parafialnym w Korzennej. Dalszą część uroczystości zaplanowano w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej o godzinie 16.

PROTGAS6

W programie znajdzie się część oficjalna z odegraniem hymnów: RP, Kanady i Wielkiej Brytanii, apelem poległych, złożeniem kwiatów pod pomnikiem lotników brytyjskiego samolotu Halifax JP 162 i koncertem kwartetu smyczkowego ,,BESKID”.

Po takim wstępie w sali dworskiej odbędzie się prelekcja historyczna, a następnie  – premiera foto-albumu pt. ,,Gmina na skraju krainy podkowca”. Chętni będą mogli także zwiedzić niedawno wyremontowany dwór.

O godzinie 19. zaśpiewa Izabela Szafrańska. Towarzyszyć jej będą: Przemysław Zalewski – pianino, Przemysław Skałuba – klarnet, duduk, saxofony, Sebastian Wypych – kontrabas.

Zapraszam wszystkich Lipniczan i Sądeczan na koncert pieśni patriotycznych, wojennych oraz żydowskich – zachęca półfinalistka programu The Voice of Poland.

 fot. arch Izabeli Szafrańskiej / KNB

Halifax leciał z pomocą, gdy dosięgnęły go pociski wroga. W Korzennej pamiętają…

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Studio DTS

W siedzibie spółki Newag w Nowym Sączu, w obecności Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, zaprezentowano działanie nowoczesnego toru testowego, który powstał w ramach najnowszych inwestycji nowosądeckiego producenta taboru szynowego.

Najczęściej wyświetlane
Cechini

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]