Nieoficjalnie: dyrektor sądeckiego Sokoła Antoni Malczak odwołany

Nieoficjalnie: dyrektor sądeckiego Sokoła Antoni Malczak odwołany

Antoni Malczak, dyrektor MCK Sokół w Nowym Sączu

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy – zarząd Województwa Małopolskiego odwołał Antoniego Malczaka ze stanowiska dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu były dyrektor  jest zwolniony z obowiązku świadczenia pracy. Nie przejmie także jego zadań dotychczasowy zastępca szefa placówki – Małgorzata Kalarus, która odchodzi na emeryturę.

Decyzja zapadła tuż po zakończeniu 27 edycji Święta Dzieci Gór, którego dyrektor Malczak był pomysłodawcą i organizatorem.

Antoni Malczak  ( ur 1948) kierownictwo w Sokole objął w 1980 r. Jest muzykiem i pedagogiem,  (absolwent Studium Nauczycielskiego w Nowym Sączu oraz Akademii Muzycznej w Krakowie). W latach 1969 – 1978 pracował jako nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu, a od roku 1978  – w Wojewódzkim Ośrodku Kultury, przekształconym później w MCK SOKÓŁ. Był inicjatorem i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR, Festiwalu Muzycznego IUBILAEI CANTUS, Międzynarodowego Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego FUN AND CLASSIC, Festiwalu Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA, pomysłodawcą Ośrodka Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Wyróżniony m.in. Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”  i Złotym Krzyżem Zasługi.

 

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama