Inauguracja Roku Akademickiego w PWSZ AD 2020/2021. Na pierwszy rok studiów przyjęto ok. 1200 osób

Inauguracja Roku Akademickiego w PWSZ AD 2020/2021. Na pierwszy rok studiów przyjęto ok. 1200 osób

Już po raz XXIII zainaugurowano rok akademicki w nowosądeckiej PWSZ. Ze względu na bezpieczeństwo i ograniczenia związane z epidemią inauguracja miała charakter zamknięty. W auli zasiadło tylko kilkoro studentów pierwszego roku. Uroczystość można było śledzić on-line. Dzień wcześniej, w czwartek, w Kościele Św. Kazimierza odbyła się Msza Św. w intencji pracowników i studentów uczelni.

To już nasz 23 rok akademicki – mówił rektor i prof. PWSZ w Nowym Sączu, dr hab. inż. Mariusz Cygnar. – Nie ukrywam, że rozpoczynamy go w zupełnie innej scenerii, ale czasy są takie, a nie inne. Musimy sprostać wymogom sanitarnym. Mimo to uczelnia zapewnia naukę na najwyższym poziomie. Poprzedni semestr był poligonem doświadczalnym, który pozwolił nam dostosować się do nowej sytuacji. Niestety nie możemy wszystkich zajęć organizować w trybie bezpośrednim. Od tego roku akademickiego będziemy prowadzić zajęcia w trybie hybrydowym, część studentów będzie pobierać naukę on-line, pozostali – w sali wykładowej. Natomiast jeśli chodzi o ćwiczenia, laboratoria, seminaria, to staramy się aby kontakt z wykładowcą był bezpośredni. Przede wszystkim zależy nam na studentach pierwszego roku. Chciałbym, aby zobaczyli jak wygląda praca w uczelni.

Nowy rok akademicki to nowa oferta dla studentów.

W tym roku wzbogaciliśmy się o trzy nowe kierunki – dodaje rektor Mariusz Cygnar. – W Instytucie Pedagogicznym mamy studia w zakresie public relations i reklamy, zaś w Instytucie Języków Obcych mamy filologię niemiecką oraz filologię wschodniosłowiańską. To bardzo ciekawa oferta, tym bardziej, że aż w 75 proc. można zajęcia prowadzić w systemie on-line.

Ten rok przyniesie też nowe inwestycje. Tuż obok budynku Biblioteki PWSZ przy Al. Wolności powstanie Instytut Ekonomiczny. Starania o jego budowę trwały trzy lata. Na przełomie października i listopada powinny ruszyć roboty budowlane. W planach jest także rozbudowa Instytutu Technicznego i Pedagogicznego.

Bardzo się cieszę z naszej kadry naukowo-badawczej, która wciąż rozwija swoje kwalifikacje i zainteresowania – mówił Mariusz Cygnar. – W tym roku akademickim zostały obronione dwie prace doktorskie, a w poprzednim aż siedem, w tym cztery doktorskie oraz trzy habilitacje. To jest naprawdę wielka rzecz dla uczelni.

W tym roku kandydatów na uczelnie było więcej niż miejsc. Na pierwszy rok studiów przyjęto ok. 1200 osób, z czego 20 proc. to studenci zaoczni. W sumie w PWSZ studiuje prawie 3600 studentów.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.