Inspirujące wydarzenie. Kobieta kobiecie siostrą

Inspirujące wydarzenie. Kobieta kobiecie siostrą

Łasińska Groń

Rozmowa z Eweliną Łasińską i Sonią Groń – organizatorkami eventu „Z pasją przez życie”

– „Z pasją przez życie” – inspirujące wydarzenie dla kobiet. Co to będzie za impreza?

Ewelina Łasińska: – „Z pasją przez życie” to wydarzenie dedykowane kobietom. Powstało, jak sama nazwa wskazuje, z naszej pasji i chęci pomagania i inspirowania innych kobiet do życia na własnych zasadach. Niestety często zauważamy jak fajne, mądre kobiety czują się źle w swoim życiu, jak spełniają oczekiwania wszystkich wokół, ale totalnie zapominają o sobie, jak dźwigają na barkach te wszystkie przekonania, stereotypy, w które w końcu zaczynają wierzyć.

Sonia Groń: – Widzisz super babkę, rozmawiasz z nią – myślisz – no świetna osoba, a okazuję się, że ma totalnie zaniżone poczucie własnej wartości, że ma dość swojego życia, że chce coś zmienić, ale nie wie, jak właściwie się do tego zabrać. No i jak zareaguje mąż/partner, mama, przyjaciółka, sąsiadka i tak dalej i tak dalej. Chcemy, żeby kobiety, które chcą coś zmienić, zainspirować się, poczuć nową energię i siłę innych kobiet, które mogą być jak siostry, bo my głęboko w tę ideę siostrzeństwa wierzmy, po prostu przyszły na ten event. Będzie naprawdę mnóstwo dobrej energii, która mamy nadzieję zdziała cuda. Nie było takich inicjatyw do tej pory w Nowym Sączu, a uważamy, że są one bardzo potrzebne.

– Dlaczego adresatkami wydarzenia są kobiety? Panowie nie poczują się dyskryminowani?

EŁ: – W żadnym wypadku nie chodzi o jakąkolwiek dyskryminację! Chcemy, by nasze wydarzenie było przepełnione pozytywnymi emocjami i otwarte na wszystkich. Niestety w takim już żyjemy społeczeństwie, że to kobiety bardziej mierzą się na co dzień z przeróżnymi oczekiwaniami społecznymi względem ról przez nich pełnionych. Kobieta-matka, kobieta-żona czy partnerka powinna to i to, a tego nie powinna. Kobieta robi karierę? Niedobrze, niech lepiej pomyśli o dzieciach! Kobieta zostaje w domu z dziećmi? O nie! Leniwa, pewnie nie chce się jej pracować! Takich przykładów tych społecznych oczekiwań mogłybyśmy wymieniać więcej. Tak łatwo oceniamy i generalizujemy. I niestety o wiele częściej robimy to właśnie w stosunku do kobiet. Dlatego my, jako kobiety, które zauważają te nierówności i nieraz same ich doświadczają, chcemy to zmienić, a przynajmniej zrobić co w naszej mocy, by kobiety, które przyjdą na nasz event, poczuły się docenione, dopieszczone, zmotywowane i zainspirowane do zmian.

– Kim będą prelegenci?

SG: – Prelegentki to kobiety, które wyznają podobne wartości jak my, czyli po prostu są pro kobiece, ale co dla nas najważniejsze, są praktykami w swoich dziedzinach, co oznacza, że podczas swoich wystąpień przekażą uczestniczkom merytoryczną i praktyczną wiedzę. Wybór tematyki nie był dla nas łatwy, ale po długich analizach potrzeb, godzinach rozmów, nie tylko między sobą, ale też z innymi kobietami, wybrałyśmy takie, które według nas, mogą „pchnąć” do realnych zmian w życiu. A przynajmniej do tego, żeby na chwilę zatrzymać się i zastanowić, czy w moim życiu jest mi dobrze ze sobą i z innymi wokół mnie. Tylko tyle i aż tyle.

– Z tematyki prelekcji można wnioskować, że kobiety mają wyjść ze spotkania dowartościowane i zainspirowane do zmian?

EŁ: – Tak, zdecydowanie to jest główny cel całego przedsięwzięcia. Chcemy również, by kobiety poczuły wielką moc płynącą ze wsparcia drugiej kobiety. Kobieta kobiecie siostrą, nie krytykiem czy surowym arbitrem.

– Druga część spotkania będzie już przeznaczona tylko dla bizneswoman?

SG: – Druga część jest przeznaczona dla kobiet, które prowadzą własną działalność gospodarczą, niezależnie od tego na jakim etapie ta działalność jest, ale także dla tych, w których ten pomysł dopiero kiełkuje. Chcemy stworzyć pierwszą w naszym mieście, absolutnie kobiecą przestrzeń biznesową, pełną wsparcia, wymiany doświadczeń, kontaktów i świeżych pomysłów. Tak więc będzie czas na networking, ale także na inspirujące biznesowe warsztaty. A na koniec wspólne afterparty w Winiarni Sądeckiej, by się lepiej poznać i zintegrować, czyli taki networking tylko w luźniejszej atmosferze.

– Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?

EŁ: – Codzienne życie przepełnione pełnieniem różnych ról, bywa ciężkie i przytłaczające. Jeśli dodać do tego społeczeństwo (i to w świecie realnym, ale także wirtualnym), które lubi oceniać i mówić jak powinnyśmy żyć, wyglądać, zachowywać się, to naprawdę łatwo zgubić radość i motywację. Zapominamy o sobie. Godzimy się na to, co przynosi życie. Dusimy się w środku, ale na zewnątrz udajemy, że jest dobrze. Tak naprawdę nie musi być! Wystarczy jeden mały krok, jedna decyzja, od której wszystko się zaczyna – jak mawia znana i lubiana psycholog, która u nas wystąpi: „Zmiana zaczyna się od ciebie”! A tą małą decyzją, która może poruszyć lawinę dobrych zmian, może być właśnie przyjście na nasz event.

„Z pasją przez życie” – inspirujące wydarzenie dla kobiet

21 maja, godz. 9.00, Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University

Więcej informacji na stronie: https://fb.me/e/2qlWzTRUZ

Przeczytaj też pozostałe teksty z najnowszego wydania DTS:

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.