In vitro dla Nowego Sącza. Trwa zbiórka podpisów pod projektem

In vitro dla Nowego Sącza. Trwa zbiórka podpisów pod projektem

In vitro dla Nowego Sącza

Oficjalnie rozpoczęto zbiórkę podpisów pod projektem finansowania leczenia niepłodności metodą in vitro dla nowosądeczan. Aby pomysł mógł być poddany głosowaniu Rady Miasta, potrzeba co najmniej 300 podpisów.

W połowie sierpnia tego roku zawiązano komitet inicjatywy uchwałodawczej „In vitro dla Nowego Sącza”. Poinformowano o tym podczas konferencji prasowej z udziałem Wicemarszałkini Senatu RP Gabrieli Morawskiej-Staneckiej oraz nowosądeckich działaczy: Jakuba Bocheńskiego i Jolanty Reichert. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

„Misją programu będzie umożliwienie finansowania leczenia niepłodności dla 60 par w okresie 5 lat trwania programu przy założeniu, że każda z nich będzie mogła podjąć 3 próby zapłodnienia. Taka opcja jest przeznaczona dla wszystkich, nie bierzemy pod uwagę kryterium finansowego, ponieważ uważamy, że każdy bez względu na stan majątkowy i społeczny ma prawo do założenia rodziny i szczęśliwego życia” – czytamy w poście zamieszczonym przez komitet w mediach społecznościowych.

Żeby radni i radne mogli zagłosować w sprawie projektu, potrzeba zebrać minimum 300 podpisów osób zameldowanych w Nowym Sączu. Planuje się organizowanie zbiórek w publicznych miejscach, jednak można też zaangażować się w to samodzielnie. Wystarczy pobrać formularz (dostępny TUTAJ), wydrukować go i zbierać podpisy wśród znajomych i rodziny. Jak podkreślają przedstawiciele komitetu, dokument należy wypełnić bardzo wyraźnie drukowanymi literami.

Aby przekazać zebrane podpisy, należy skontaktować się z komitetem poprzez prywatną wiadomość na Facebooku, mailowo pod adresem [email protected] lub telefonicznie pod numerem +48 505 537 880. Projekt uchwały z załącznikiem można znaleźć TUTAJ.

fot. Komitet „In Vitro dla Nowego Sącza

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.