Imieniny Nowego Sącza. Tribute to Czesław Niemen

imieniny Nowego Sącza 2021 2

„Dziwny ten świat, świat ludzkich spraw,/ Czasem aż wstyd przyznać się.” Na szczęście znalazło się mnóstwo takich, którzy postanowiło zatrzymać się na chwilę. Przyszli oni do Parku Strzeleckiego, aby posłuchać pięknych, refleksyjnych piosenek w wykonaniu Tomasza Bulzaka. Imieniny miasta Nowego Sącza 2021 rozpoczęły się z przytupem!

„Dziwny ten świat, świat ludzkich spraw,/ Czasem aż wstyd przyznać się.” – Tak śpiewali Tomasz Bulzak, Ewa Novel i Tomasz Jarosz podczas koncertu. Widownia była autentycznie poruszona ich wykonaniem! Owacje na stojąco i niekończące się brawa. Ten utwór prawdziwie zakończył wielką ucztę muzyczną Tribute to Czesław Niemen.

Ale od początku. Tomasz Bulzak wyszedł na scenę, śpiewając: „Czy mnie jeszcze pamiętasz?”. Następnie dołączyli do niego Ewa Novel i Tomasz Jarosz. Usłyszeliśmy piosenki takie jak: „Począwszy od Kaina”, „Status mojego ja”, „Bema pamięci żałosny rapsod”, „Terra Deflorata”, „Jednego serca” czy „Com uczynił”. Atmosfera wydarzenia była cudowna! Wszyscy zebrani słuchali jak zahipnotyzowani. Ale spokojnie – było również miejsce na dobrą zabawę m.in. przy piosenkach „Domek bez adresu” oraz „Płonąca stodoła”.

Wszyscy trzej artyści zaprezentowali na scenie swój wielki talent muzyczny. Na ich czele stał Tomasz Bulzak – sądecki artysta, zwycięzca wiosennej edycji programu „Szansa na Sukces”. Człowiek z niesamowitym głosem, a jednocześnie bardzo skromny. Po koncercie zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań:

Magdalena Koc: – Jak się Pan czuł na scenie?

Tomasz Bulzak: – Fantastycznie! Fantastycznie jest śpiewać takie utwory, fantastycznie jest śpiewać przed taką publicznością, fantastycznie jest grać z takimi muzykami. Jak najbardziej wszystkie moje emocje dzisiaj były bardzo pozytywne.

MK: – Dlaczego akurat Niemen? Kim jest dla Pana Czesław Niemen?

TB: – Czesław Niemen to jest na skalę światową wokalista absolutnie topowy, a jeśli chodzi o Polskę, to zdecydowanie najlepszy, jakiego do tej pory nasza ziemia nam wydała. Niemen jest inspiracją, myślę dla każdego wokalisty. Każdy chciałby się zmierzyć z tym repertuarem. Są to wokalne Himalaje. Co jeszcze może być trudniejszego? Każdy wokalista chce się zmierzyć z Niemenem. Jest on wielkim zjawiskiem –  Artystą przez duże A!

Jan Dziekoński: – Jakich jeszcze wokalistów Pan słucha?

TB: – Wielu; Natalia Niemen, Piotr Cugowski, Maciej Balcar, z zagranicznych – Ian Gillan. To są tacy, którzy wywarli na mnie największy wpływ.

 

Magdalena Koc

Jan Dziekoński

 

Przeczytaj także:

Friz w Nowym Sączu! Youtuber podziwiał dzieło mgr Morsa

Sięgnij po wakacyjne wydanie DTS z kolumnami DTS YOUNG:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.