Europejski Festiwal Biegowy „Dwa Beskidy” – II edycja.

Europejski Festiwal Biegowy „Dwa Beskidy” – II edycja.

Europejski Festiwal Biegowy 2022

Sportowe serce perły polskich uzdrowisk zabije w tym roku mocniej w ostatni weekend czerwca. Krynicki deptak w nowej, pięknej szacie oraz lesiste pasma Jaworzyny i Beskidu Niskiego podobnie jak rok wcześniej zaroją się od biegaczy i kibiców. Tym samym Europejski Festiwal Biegowy wprowadzi w pełnię letniego sezonu turystycznego w Krynicy-Zdroju. Uzdrowisko oczywiście tętni intensywnym życiem niezależnie od pory roku. Jego niepowtarzalny rytm wyznaczają wydarzenia kulturalne i sportowe, które sprawiają, że u źródeł pojawiają się rzesze turystów i kuracjuszy, miłośników sztuki i sportowców.

Warto więc rozpocząć wakacje z przytupem i wziąć udział w drugiej edycji naszej niepowtarzalnej imprezy. Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ EFB to nie tylko górskie biegi, ale także imprezy towarzyszące. Dwa wspaniałe Beskidy znowu otworzą swoje szlaki dla amatorów trailu. Urokliwe, ale wymagające trasy sprawdzą wytrzymałość zawodników na siedmiu dystansach. Oczywiście koronnym biegiem pozostaje Krynicka Setka. 105-kilometrowa trasa jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza, że biegacze będą musieli zmagać się morderczymi podbiegami, a suma przewyższeń wynosi ponad 4500 metrów. Na zwycięzców tego dystansu czeka 50 tysięcy złotych! Równie atrakcyjnie prezentują się pozostałe trasy: 43-kilometrowy Powrót Nikifora i Aria Kiepury, która liczy 60 kilometrów. Z kolei główną atrakcją 20-kilometrowej Areny Słotwiny jest wieża widokowa i spektakularna ścieżka w koronach drzew.
Dla łowców rekordów życiowych mamy oczywiście ekstremalnie szybką uliczną Małopolską Rekordową Dychę startującą w tym roku z Przełęczy Huta i jedną z dwóch nowości, Szaloną Jedenastkę, której trasa poprowadzi przez Górę Parkową na szczyt Szalonej i z powrotem. Druga nowość, to Jaworzyna Vertical, dedykowana dla wszystkich, którzy lubią podbiegi. Na trzy ostatnie dystanse zapraszamy także mniej doświadczonych biegaczy. To naprawdę doskonała okazja, by rozpocząć przygodę z biegami. W naszej ofercie
oczywiście nie mogło zabraknąć biegów deptaka dla dzieci i młodzieży. Tym co łączy wszystkie trasy prowadzone szlakami Beskidu Sądeckiego i Niskiego są zapierające dech w piersiach widoki, cudowna przyroda i urokliwy klimat Krynicy-Zdroju, miasta otwartego dla biegaczy, ich rodzin i znajomych. Piękny zdrojowy deptak będzie tętnił życiem przez wszystkie dni EFB. To właśnie tutaj biegacze
wszystkich dystansów będą finiszować wśród gorących owacji. W piątkowy wieczór zapraszamy na wyjątkowy koncert, a w sobotę wspólną zabawę poprowadzi DJ. Dla najmłodszych szykujemy atrakcyjne animacje, a amatorów dobrego jedzenia czeka uczta przygotowana przez koła gospodyń wiejskich oraz załogi food tracków, których konwój również zjawi się pod krynicką Główną Pijalnią. II edycja Europejskiego Festiwalu Biegowego „Dwa Beskidy” to także atrakcyjne nagrody nie tylko w kategoriach open, ale także w kategoriach wiekowych. Wiemy, że dla wielu biegaczy stanowią one dodatkową motywację. Pakiety startowe, które przygotowujemy dla zawodników również będą pełne niespodzianek, a całości dopełni wyjątkowa strefa expo, z szeroką ofertą skierowaną nie tylko do biegaczy.
Małopolska słynie z gościnności i otwartości, a jej bogate tradycje, barwny folklor, wyjątkowe dziedzictwo i piękno górskiej przyrody stanowią zachętę dla turystów przybywających z całego świata. Również tu, do Krynicy-Zdroju, miasta Kiepury i Nikifora, położonego na granicy Beskidu Sądeckiego i Niskiego słynącego ze znakomitych uzdrowisk i czystego powietrza.

Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie, a organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Na Ratunek” w partnerstwie z Burmistrzem Krynicy-Zdroju i Uzdrowiskiem Krynica-Żegiestów.
Serdecznie zapraszamy pod Górę Parkową. Jesteśmy przekonani, że czeka nas wyjątkowe święto ludzi kochających góry i przyrodę, sportową rywalizację i dobrą kuchnię.

Przeczytaj również: Krynica – Zdrój: 100 tysięcy na urodziny pani Katarzyny! Europejski Festiwal Biegowy zakończony!

Share on twitter
Share on facebook