I Forum Samorządów Subregionu Sądeckiego. Współpraca drogą do rozwoju

I Forum Samorządów Subregionu Sądeckiego. Współpraca drogą do rozwoju

Samorządowcy z powiatów sądeckiego, limanowskiego, gorlickiego przyjechali na I Forum Samorządów Subregionu Sądeckiego, które zorganizował prezydent Nowego Sącza. Głównym celem inicjatywy, jest współpraca, która ma doprowadzić do rozwoju regionu.

Na tapecie były m.in. temat Sądeczanki, czy budowy linii Podłęże-Piekiełko. – Jestem za realizowaniem zadań, a nie ubieraniem je w barwy polityczne (…). Stworzenie właściwej płaszczyzny do rozmów i dzielenia się doświadczeniami oraz wypracowywania wspólnych stanowisk daje możliwość pokonywania różnych problemów w rozwoju w samorządach. Dlatego cieszę się, że taka płaszczyzna powstała – mówiła poseł Urszula Nowogórska.

Pierwsze spotkanie odbyło się dzisiaj, 7 czerwca. Uczestnicy zadeklarowali chęć regularnego gromadzenia się i opracowywania wspólnych strategii rozwoju.

– Ustaliliśmy tryb spotkań, a także tematykę, którą będziemy się zajmować. Może ona mieć ponadregionalny charakter jak na przykład kwestie transportowe, energetyczne czy związane z  ochroną środowiska, ale również charakter lokalny, odnoszący się do poszczególnych jednostek samorządowych – tłumaczył Ludomir Handzel.

Posłuchajcie, jak spotkanie podsumowali samorządowcy i pani poseł.

Czytaj także: Euro 2024. W Nowym Sączu oficjalna strefa kibica. ,,Będzie moc piłkarskich emocji”

Fot. Adrian Maraś 

Reklama