Hydrolodzy ostrzegają: poziom wody w rzekach może niebezpiecznie wzrosnąć

Hydrolodzy ostrzegają: poziom wody w rzekach może niebezpiecznie wzrosnąć

Pogoda w maju nas nie rozpieszcza, a z powodu opadów deszczu podnosi się poziom wód w rzekach w naszym regionie. W związku z tym Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie drugiego stopnia. W niektórych miejscach mogą nawet zostać przekroczone stany alarmowe.

Od kilku dni deszcz nas nie opuszcza, a prognozy meteorologiczne nie zapowiadają poprawy. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał ostrzeżenie, które obowiązuje od północy 31 maja do godziny 8:00 1 czerwca.

Jak przeczytać można w oficjalnym komunikacie – W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu w zlewniach: Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy (szczególnie w ich górnych częściach) oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły, spodziewane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich i przekroczenie stanów ostrzegawczych. Punktowo w miejscu wystąpienie szczególnie intensywnych opadów, możliwe jest przekroczenie stanów alarmowych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90%.

fot. ilustr. KNB

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.