Holender Jordan Habets zwycięzcą Karpackiego Wyścigu Kurierów pamięci Wacława Felczaka

To już 37. edycja wyścigu mającego upamiętnić postać Wacława Felczaka, człowieka, który konspiracyjnie służył Polsce, właśnie jako kurier i łącznik podczas II wojny światowej. W poniedziałek 31 sierpnia o godz. 11 kolarze wystartowali z Tarnowa by w przeciągu 4 godzin pokonać trasę liczącą niemalże 170 km – do Ciężkowic. Wygrał Holender Jordan Habets.

wsb3

Na podium znaleźli się jeszcze: Adam Kuś reprezentant Polski z teamu TC CHROBRY SCOTT GŁOGÓW (2. miejsce z czasem 03:18:48) i fin Antti Jussi Juntunen, członek teamu TARTU 2024/BALTICCHAINCYCLING.COM (3. miejsce z czasem 03:18:50).

Zwycięzca należy do drużyny WIELERPLOEG GROOT AMSTERDAM, ukończył wyścig z czasem również 03:18:48. Tak wygląda klasyfikacja generalna turnieju. W innych kategoriach, pojawiły się zmiany, stojących na podium.

Co jeszcze można wygrać? Odpowiedź na to pytanie możemy znaleźć na oficjalnej stronie organizatorów – carpathianrace.eu

Zwycięzca wyścigu zabiera punkty, pieniądze oraz białą koszulkę pamięci Wacława Felczaka. Najlepszy „góral”, wyłoniony aż na siedmiu premiach – ubierze zielony trykot Małopolska. Najlepszy sprinter będzie jaskrawożółty w barwach LOTTO, a najlepszy kolarz do lat 21 ubierze emblematy słowackiego partnera wyścigu, firmy Eustream. Najlepsza zaś drużyna stanie się „pomarańczowa” w barwach sponsora, który wspiera wyścig już od 2010, czyli Gaz – System.

Najlepszym „góralem” okazał się Estończyk Artjom Mirzojev.

Jaskrawożółtą koszulkę najlepszego sprintera również otrzymał Artjom Mirzojev.

Zwycięzca całego wyścigu, Holender Jordan Habets został także, najlepszym młodzieżowcem. Pozostałe miejsca prezentują się następująco:

To były wyniki indywidualne, natomiast klasyfikacja drużynowa prezentuje się następująco:

 

Karpacki Wyścig Kurierów pamięci Wacława Felczaka to jedyny polski wyścig dla zawodników do lat 23 sklasyfikowany w europejskim kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej. – jak możemy się dowiedzieć z oficjalnego facebooka organizatorów. We wczesnych latach organizacji, zawody odbywały się pod nazwą „Szlakiem Kurierów Beskidzkich”. Wacław Felczak, na pamięć o sobie zapracował konspiracyjną działalnością kurierską na szlaku, organizując pracę kurierów m. in. przekazujących informację między Rządem RP na uchodźstwie, a okupowaną Polską.

Biografię Wacława Felczaka można znaleźć na stronie kurier.plus.

fot. carpathianrace.eu

 

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]