Historyczny sukces Polaków w Pucharze Świata

Po wielu, wielu latach oczekiwania, wreszcie polskie saneczkarstwo za sprawą dwójki Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski może się cieszyć. Podczas Pucharu Świata w niemieckim Winterbergu zajęli trzecie! miejsce.

To były trudne zawody dla wszystkich. Padający deszcz spowodował, że tor, łod, był miękki. Po wielu dyskusjach postanowiono, że będą się ścigać tylko ci, którzy mają szanse na wysokie pozycje. Znakomicie spisała się nasza dwójka, którą od lat prowadzi Marek Skowroński znakomity zawodnik WCKS Dunajec Nowy Sącz i KTH Krynica. W pierwszym ślizgu pojechali szybko osiągając trzeci czas. W drugi mieli małe problemy. Nieco „spóźniony” zjazd z wirażu spowodował małe zachwianie, jazdę bokiem, a przez to stratę czasową. Na szczęście Polakom udało się nadrobić czas zajmując ostatecznie trzecie miejsce.
Puchar Świata – Winterberg
Dwójki: 1. Aleksandr Antonov/Vladislav Denisev (Rosja) 1:33.622, 2. Oskars Gudramovics/Peteris Kalnins (Łotwa) 1:34.230, 3. Wojciech Jerzy Chmielewski/Jakub Kowalewski 1:34.385.
Jedynki – mężczyźni: 1. Johannes Ludwig (Niemcy) 1:52.285, …14. Mateusz Sochowicz 1:53.757
Kobiety: 1. Eliza Cauce (Łotwa) 1:27.481,…18. Natalia Jamróz 1:30.902
Natomiast w konkurencji drużynowej Polacy w składzie: Natalia Jamróz, Mateusz Sochowicz, Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski z trenerem Marek Skowronski zdobyła czwarte miejsce w Pucharze Świata.
PS.
Nasi zawodnicy od lat trenują poza granicami kraju, bo od wielu, wielu lat tylko się mówi o budowie nowoczesnego toru w Krynicy. A warto dodać, że ma to być obiekt całoroczny, nie tylko zimowy. A tak na marginesie ostatnich wyników. Jakie osiągaliby Polacy, gdyby mieli gdzie trenować u siebie? Kiedyś były w kraju tory m.in w Krynicy, Karpaczu, koło Bielska Białej. Podczas Mistrzostw Polski seniorów startowało ponad 100 zawodniczek i zawodników, a prym wiedli sportowcy z Nowego Sącza i Krynicy. Kiedy ten czas wróci?

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.