Zabiegali rywali

W lidze młodzików U-13 zespół STK Wikar Nowy Sącz odniósł kolejne zwycięstwo. Tym razem ograli rywali z Tarnowa.

Liga młodzików U-13
VIII kolejka
STK Wikar Nowy Sącz – MUKS 1811 Unia Tarnów 50:30 (13:3, 13:15, 8:6, 16:6)
Sędziowali: Sabina Kosakowska oraz Wiktoria Feryńska.
STK: Kogut 20, Zygmunt 14 (1×3), Kmiecik 3, Kasperski 3, Fritz 3, Kubiela 3, Berdysz 2, Szczerkowski 2, Tokarczyk, Kunicki, Mieczkowski, Florkowski.
Unia: Hajdo 15, Skowron 7, Kras 2, Piórkowski 2, Boduch 2, Dura 1, Olesik 1.

Faworytem spotkania byli sądeczanie, którzy już w pierwszej kwarcie pokazali swoją wyższość. Młodzi koszykarze STK Wikar dzięki celnym rzutom Koguta i Zygmunta już po 5 minutach prowadzili 12:1. Rywale próbowali odrabiać straty, ale pudłowali, a gospodarze dobrze się bronili. W drugiej części meczu na parkiecie występowali głównie zmiennicy, co wykorzystali rywale odrabiając nieco straty, mimo to do przerwy sądeczanie prowadzili 26:18.
Po zmianie stron gra była wyrównana, ale bardzo dynamiczna, aż miło było patrzeć. Akcja za akcję, a koszykarze obu zespołów po każdym rzucie natychmiast przenosili się na połowę rywali, choć gorzej było z celnością rzutów. Ostatnia kwarta to znów dobra i skuteczna gra sądeczan, a w konsekwencji zdecydowana wygrana. Po ośmiu kolejkach zespół STK Wikar ma na koncie 4 zwycięstwa i tyle samo porażek.