Heron Challenge i ekologiczna impreza plenerowa pełna wrażeń

Nad Jeziorem Rożnowskim wokół Heron Live Hotel odbyła się impreza plenerowa promująca zdrowy styl życia i aktywność na świeżym powietrzu. W wydarzeniu wzięły udział dzieci oraz młodzież z Sądecczyzny a także osoby aktywnie uprawiające biegi górskie. Przybyło ponad 500 osób!

Na trasie biegowej, której dystans wynosił 12 km zorganizowano bieg Heron Challenge. Wystartowało 98 biegaczy. Bieg prowadził olimpijczyk Robert Korzeniowski.

W trakcie imprezy wręczono nagrody dla uczestników projektu ekologicznego pn. „EKO-młodzi badacze na Sądecczyźnie” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach zadania „Edukacja Ekologiczna”.

Wydarzenie wsparli: firma Wiśniowski,  krynickie Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Fundacja GOPR oraz Województwo Małopolskie.

Dla najmłodszych uczestników Eko – eventu, zorganizowano zajęcia o tematyce ekologicznej oraz warsztaty  pierwszej pomocy i ściankę wspinaczkową. Podczas warsztatów ekologicznych uczestnicy dowiedzieli się m.in. o tym jak dbać o środowisko, oszczędzać wodę i zmniejszać zanieczyszczenia powietrza. Wzięli  też udział w grach i zabawach związanych z ochroną środowiska. Z materiałów recyklingowych wykonywali ciekawe ozdoby przekonując się, że warto zadbać o drugie życie rzeczy.

Miejscem startu i mety był Heron Live Hotel w Siennej w gminie Gródek nad Dunajcem.

Najlepszym w kategorii panów okazał się  Wojciech Tarasek(nr 72) z czasem 00:57:51, a w kategorii pań zwyciężyła  Joanna Nowak (nr 100), której pokonanie trasy zajęło 01:12:44. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali zestawy startowe i pamiątkowe medale, a zdobywcy miejsc 1-3 w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn – statuetki z autografem Roberta Korzeniowskiego wręczane przez samego mistrza.

Organizatorem wydarzenia był Heron Live Hotel oraz Fundacja Horyzont 360.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.