Heron Challenge i ekologiczna impreza plenerowa pełna wrażeń

Nad Jeziorem Rożnowskim wokół Heron Live Hotel odbyła się impreza plenerowa promująca zdrowy styl życia i aktywność na świeżym powietrzu. W wydarzeniu wzięły udział dzieci oraz młodzież z Sądecczyzny a także osoby aktywnie uprawiające biegi górskie. Przybyło ponad 500 osób!

wsb3

Na trasie biegowej, której dystans wynosił 12 km zorganizowano bieg Heron Challenge. Wystartowało 98 biegaczy. Bieg prowadził olimpijczyk Robert Korzeniowski.

W trakcie imprezy wręczono nagrody dla uczestników projektu ekologicznego pn. „EKO-młodzi badacze na Sądecczyźnie” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach zadania „Edukacja Ekologiczna”.

Wydarzenie wsparli: firma Wiśniowski,  krynickie Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Fundacja GOPR oraz Województwo Małopolskie.

Dla najmłodszych uczestników Eko – eventu, zorganizowano zajęcia o tematyce ekologicznej oraz warsztaty  pierwszej pomocy i ściankę wspinaczkową. Podczas warsztatów ekologicznych uczestnicy dowiedzieli się m.in. o tym jak dbać o środowisko, oszczędzać wodę i zmniejszać zanieczyszczenia powietrza. Wzięli  też udział w grach i zabawach związanych z ochroną środowiska. Z materiałów recyklingowych wykonywali ciekawe ozdoby przekonując się, że warto zadbać o drugie życie rzeczy.

Miejscem startu i mety był Heron Live Hotel w Siennej w gminie Gródek nad Dunajcem.

Najlepszym w kategorii panów okazał się  Wojciech Tarasek(nr 72) z czasem 00:57:51, a w kategorii pań zwyciężyła  Joanna Nowak (nr 100), której pokonanie trasy zajęło 01:12:44. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali zestawy startowe i pamiątkowe medale, a zdobywcy miejsc 1-3 w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn – statuetki z autografem Roberta Korzeniowskiego wręczane przez samego mistrza.

Organizatorem wydarzenia był Heron Live Hotel oraz Fundacja Horyzont 360.

 

INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach