Halina Czerwińska, absolwentka WSB-NLU w potrójnej roli

Halina Czerwińska, absolwentka WSB-NLU w potrójnej roli

Halina Czerwińska, Fundacja Ostoja Nowy Sącz, WSB-NLU

Halina Czerwińska, absolwentka psychologii klinicznej i osobowości WSB-NLU, 2020:

Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University przyciąga swoją nowoczesnością, naukowością, profesjonalizmem, elastycznością, ale też ciepłem i pozytywnym klimatem. Kiedy po raz pierwszy weszłam w mury uczelni i napotkałam kogoś z personelu, od razu zachwyciło mnie podmiotowe traktowanie drugiego człowieka. Postanowiłam w wieku… (może jednak przemilczę swój wiek) studiować psychologię kliniczną i osobowości. Chciałam lepiej rozumieć drugiego człowieka i skuteczniej pomagać dzieciom i ich rodzicom. Ponadto dodatkową motywacją było nastawienie innych osób do mnie. Często bowiem ludzie mylili mnie z psychologiem. Zwracali się do mnie „pani psycholog”, choć byłam z wykształcenia pedagogiem. Postanowiłam więc zdobyć kolejny dyplom magistra. Pewnego razu, gdy opowiadałam na zajęciach, dlaczego studiuję psychologię – wykładowca podsumował moją wypowiedź: „A więc chce Pani mieć wisienkę na torcie”. Uśmiechnęłam się i pomyślałam, że to jest trafna analogia. Jako studenta psychologii, starałam się być sumienną osobą (wiek tutaj nie grał roli), uczęszczałam na ćwiczenia, wykłady i w terminie zdawałam egzaminy. Równolegle ze studiami zaczęłam, jako doświadczony pedagog, trener Szkoły dla Rodziców i Wychowawców i prezes Fundacji Ostoja w Nowym Sączu, organizować wraz z WSB-NLU konferencje naukowe. Na przestrzeni ponad 20 lat zorganizowałam 17 konferencji, w tym cztery ostatnie przy współpracy z uczelnią.

Studiując, coraz bardziej wzrastało moje zaangażowanie naukowe, aż zostało to docenione przez władze uczelniane i zaproponowano mi prowadzenie wykładów na studiach podyplomowych z przedmiotów: diagnoza i profilaktyka pedagogiczna na poszczególnych etapach edukacyjnych, mediacje sądowe, metodyka wychowania. Niecodzienny był fakt, że zaczęłam na uczelni występować w podwójnej, a nawet potrójnej roli. Jako studentka, jako wykładowca i jako zaprzyjaźniony partner (przyjaciel) WSB – NLU.

Fot. Małgorzata Czerwińska

Więcej wspomnień absolwentów WSB-NLU przeczytasz w specjalnym wydaniu „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”, poświęconemu jubileuszowi 30-lecia sądeckiej uczelni:

WSB-NLU NOWY SĄCZ

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama