Grybów. W grudniu otwarcie Kina Biała. Inwestycja pochłonęła 8 mln

Grybów. W grudniu otwarcie Kina Biała. Inwestycja pochłonęła 8 mln

Kino Biała, Grybów

W grudniu mieszkańcy Grybowa doczekają się wreszcie otwarcia Kina Biała, które przez lata bezczynnie niszczało. Zabytkowy budynek przeszedł gruntowną modernizację i zyskał nowy blask.

Remont całego obiektu Miejskiego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji rozpoczął się w 2019 roku i pochłonął finalnie około 8 milionów złotych, z czego 82% pochodziło z  dofinansowania z programu Interreg Polska-Słowacja na lata 2014-2020. W ramach inwestycji przeprowadzono roboty budowlane w środku i na zewnątrz obiektu, wyposażono go w sprzęt audiowizualny, czyli m.in. projektory filmowe, nagłośnienie sali kinowej, oświetlenie, sprzęt muzyczny.

O ile roboty budowlane poszły bez większych problemów, o tyle schody zaczęły się przy przetargu związanym z wyposażeniem audiowizualnym, które jest ,,sercem” kina. Trzy postepowania zakończyły się fiaskiem, co znacznie wydłużyło oczekiwanie na oficjalne otwarcie. Finalnie udało się zakończyć inwestycję.

– Praktycznie wszystkie prace są już zakończone. Głośniki i sprzęt techniczny został zamontowany. Teraz czeka nas szkolenie pracowników z zakresu obsługi technicznej: światła, streamingu, audio i kinematografii oraz generalne porządki. W następnym tygodniu planujemy przeprowadzenie próby sprzętu i wspomniane szkolenia – poinformował w rozmowie z naszym portalem dts24 burmistrz Grybowa Paweł Fyda.

Budynek, w którym mieści się kino jest przede wszystkim siedzibą Miejskiego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji. Czego mieszkańcy mogą się spodziewać i do czego obiekt będzie wykorzystywany? Naturalnie do projekcji filmów, ale także występów m.in. teatralnych, czy spotkań. Prawdopodobnie otwarcie odbędzie się w pierwszej połowie grudnia.

Fot. UM Grybów/
burmistrz Paweł Fyda

Mateusz Książkiewicz/
google street view

 

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama