Grybów. Międzynarodowe warsztaty dla dziennikarzy. „Bądź odważny jak Ukraina…”

Grybów. Międzynarodowe warsztaty dla dziennikarzy. „Bądź odważny jak Ukraina…”

Gdy skończy się wojna, dziennikarze w Ukrainie staną się niczym sumienie narodu. To co napiszą, będzie jak pierwsze słowa dziecka, które połączą dawne czasy z nowymi. Dziennikarz powinien rozumieć działania i emocje ludzi dotkniętych traumą wojenną oraz dbać o prawdziwość przekazu.

W  Grybowie od 18 kwietnia do 1 maja odbywają się międzynarodowe warsztaty dziennikarskie pod hasłem: „Młodzi reporterzy. Dziennikarstwo turystyczne”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Eurointegracja z Krakowa, która realizuje je w ramach programu Erasmus+ Edukacja młodzieży.

Uczestnikami są głównie studenci dziennikarstwa z Polski i Ukrainy.

Gościem warsztatów był red. Wojciech Molendowicz z Wydawnictwa Dobre. Podczas spotkania zastanawiano się m.in. nad rolą młodych dziennikarzy w Ukrainie po zakończeniu wojny z Rosją.

Zanim zajmiemy się dziennikarstwem turystycznym, stan naszego ducha nie pozwala nam nie poruszyć bieżącej sytuacji w Ukrainie – podkreślali młodzi ukraińscy dziennikarze.

Zadaniem dziennikarzy jest promowanie marki: „Ukraina”. Być Ukraińcem to dziś brzmi dumnie. Wpisujemy się w kampanię „Be brave like Ukraine – bądź odważny jak Ukraina”. Chcemy opowiadać o naszej tożsamości na różne sposoby – mówiła Yana.

Zwycięstwo to najbardziej wyczekiwane wydarzenie przez każdego Ukraińca. Stanie się ono najlepszym spoiwem Ukrainy odradzającej się po wojnie. Celem dziennikarzy będzie utrzymywanie zapału obywateli jak najdłużej – powiedziała Liza.

Dzięki dziennikarzom z Ukrainy ludzie nie zapomną o tym, co się wydarzyło. Wierzymy, że dzięki temu zjednoczony świat pomoże nam w odbudowie ojczyzny – dodała Katia.

Partnerem Fundacji Eurointegracja z Krakowa jest Centrum Rozwoju Kreatywności „Lileya” z Kijowa.

Karolina Laskowska, Joanna Pełnikowska

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.