Groził śmiercią sędziom i pracownikom sądu

Do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu trafiła groźnie brzmiąca wiadomość. E-mail 13 stycznia dotarł na skrzynkę elektroniczną III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Jego autor groził śmiercią sędziom i pracownikom sądu. Sprawa natychmiast trafił na policję.

wsb3

- W związku z aktualną sytuacją w kraju po ataku nożownika w Gdańsku groźba ta wzbudziła duże obawy pracowników Sądu, dlatego niezwłocznie po jej odebraniu poinformowali o zdarzeniu sądeckich policjantów. Funkcjonariusze natychmiast podjęli szereg czynności mających na celu ustalenie osoby odpowiedzialnej za te pogróżki - wyjaśnia Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Sądeccy policjanci we współpracy z krakowskimi funkcjonariuszami szybko ustalili podejrzanego. Jeszcze tego samego dnia około 17:30 został on zatrzymany w Krakowie.

- W toku prowadzonych działań policjanci przeszukali mieszkania 30-latka zarówno w Nowym Sączu, jak i w Krakowie, zabezpieczając sprzęt komputerowy i telefon komórkowy należący do sprawcy. 15 stycznia mężczyzna usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem sędziów i pracowników cywilnych III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu - relacjonują sądeccy funkcjonariusze.

30-latkowi za popełnione przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat. Dodatkowo policjanci z wydziału kryminalnego KMP w Nowym Sączu wnioskowali do Prokuratury Rejonowej, a ta do Sądu o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Wczoraj przychylono się do wniosku i autor maila z pogróżkami spędzi najbliższe trzy miesiące w więzieniu.

fot. ilustr. policja

MEDICOR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.