Gródek nad Dunajcem: harcerz postrzelony na obozie. Policja szuka sprawcy

11-letni harcerz został postrzelony w szyję przez nieznanego sprawcę. Chłopiec przebywał na obozie w Gródku nad Dunajcem. Do zdarzenia doszło w czwartek (30 stycznia) około 22:00.

PROTGAS6

Podinsp. Katarzyna Cisło z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie poinformowała Polską Agencję Prasową, że zeznania dzieci i ich opiekunów były spójne. Zgodnie z nimi, ktoś podjechał na skraj lasu samochodem i oddał strzały w kierunku obozu harcerzy. Nie wiadomo jednak, czy strzelający zdawał sobie sprawę z tego, że w lesie przebywają ludzie.

Do rannego 11-latka natychmiast wezwano karetkę. Chłopiec trafił do szpitala. Jego stan był dobry i nastoletni mieszkaniec Krakowa już w sobotę został wypisany.

Policjanci poszukują sprawcy zdarzenia. Funkcjonariusze dokonali oględzin, przeszukali teren oraz okoliczne budynki, przesłuchali harcerzy i opiekunów, a także zabezpieczyli nagrania z pobliskiego monitoringu. Sprawę ma w poniedziałek przejąć nowosądecka prokuratura.

fot. ilustr. pixabay

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Studio DTS

Jak firmie, w której pracuje 1500 osób, udaje się zapanować nad koronawirusem? Czy pandemia mocno zaszkodziła branży kolejarskiej? Na te i inne pytania odpowiada gość Studia DTS Zbigniew Konieczek, prezes spółki Newag w Nowym Sączu.

Najczęściej wyświetlane

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]